CoreWeave zabezpiecza kolejne 200 mln USD, Lightmatter pozyskuje 154 mln USD

Cześć! 🙋Mamy dla Was dzisiaj następujące aktualizacje! 📣

Wyspecjalizowany dostawca chmury CoreWeave zabezpiecza kolejne 200 mln USD

CoreWeave to wyspecjalizowany natywny dostawca chmury Kubernetes stworzony z myślą o dużych obciążeniach z akceleracją GPU. Coreweave zmniejsza opóźnienia o 50%, poprawia prędkość 35 razy szybciej i zmniejsza koszty o 80%.

Zebrali dodatkowe 200 mln USD finansowania z Magnetar Capital, miesiąc po rundzie finansowania serii B o wartości 221 mln USD prowadzonej przez firmę, co dało łączną kwotę 421 mln USD.

Jeśli chodzi o zasoby, Microsoft podpisał umowę o wartości miliarda dolarów ze wspieranym przez Nvidię CoreWeave, który wynajmował karty graficzne Nvidii i został wyceniony na 2 miliardy dolarów w kwietniu, z inwestycją 100 milionów dolarów od Nvidii.

Jego bezserwerowa warstwa orkiestracji jest popularna wśród startupów zajmujących się sztuczną inteligencją, ponieważ umożliwia szybkie uruchamianie obciążeń przy jednoczesnym zmniejszeniu złożoności zarządzania.

Infrastruktura chmurowa CoreWeave cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na rozwój technologii generatywnej sztucznej inteligencji. Firma oferuje szybkie i ekonomiczne rozwiązania do zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej.

Photonic AI Hardware firmy Lightmatter przynosi 154 miliony dolarów

Startup Lightmatter wykorzystuje światło do tworzenia fotonicznych chipów komputerowych wyspecjalizowanych w sztucznej inteligencji. Łączy elektronikę, fotonikę i algorytmy, aby stworzyć nową platformę obliczeniową AI.

Lightmatter tworzy procesory fotoniczne, które przewyższają tradycyjne procesory szybkością, wydajnością i właściwościami termicznymi, spełniając potrzeby w zakresie zwiększonej szybkości obliczeniowej, niższej gęstości energii i zmniejszonego nagrzewania się chipów.

Lightmatter pozyskuje 154 mln USD w ramach finansowania serii C kierowanego przez SIP Global, Fidelity, Viking Global, GV, HPE Pathfinder i obecnych inwestorów, przejmując łącznie 270 mln USD.

Platforma Lightmatter pomaga sprostać rozwojowi sztucznej inteligencji, jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko dzięki efektywnemu zużyciu energii w obliczeniach.

Zgodnie z niedawnym postem na blogu Meta, dyrektor generalny Mark Zuckerberg zaprezentował najnowszy zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej firmy, Quest 3.

We wpisie na blogu stwierdzono, że Quest 3 to jak dotąd najbardziej zaawansowany zestaw słuchawkowy Meta, wyposażony w kolorowy wyświetlacz rzeczywistości mieszanej o wysokiej rozdzielczości, 40% mniejszą grubość w porównaniu z Quest 2 oraz ulepszony chipset Qualcomm, który zapewnia dwukrotnie wyższą wydajność graficzną dla optymalny komfort i rozdzielczość wyświetlacza.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje swój zestaw słuchawkowy VR w przyszłym tygodniu podczas czerwcowego wydarzenia WWDC, gdy przystąpią do konkursu w tej dziedzinie.

Quest 3 zawiera optykę naleśnikową i wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości dla lepszego przeglądania treści. Ma nowy chipset Snapdragon dla zwiększenia gęstości pikseli.

Zarejestruj się w Meta, aby otrzymywać najnowsze informacje o tej wersji.

Microsoft ogłasza Społeczności w Teams w Windows 11

Microsoft aktualizuje bezpłatną wersję Teams na Windows 11 z obsługą funkcji społeczności.

Użytkownicy systemu Windows 11 mogą teraz tworzyć społeczności i zarządzać nimi w aplikacji Teams. Właściciele społeczności mogą zapraszać, organizować wydarzenia i moderować treści za pomocą funkcji bezpieczeństwa. Firma Microsoft wkrótce rozszerzy obsługę systemu Windows 10, macOS i platform internetowych.

Obsługuje również Microsoft Designer, twórczą aplikację opartą na sztucznej inteligencji, która umożliwia tworzenie materiałów wizualnych, takich jak posty w mediach społecznościowych lub zaproszenia na wydarzenia, w oparciu o wskazówki tekstowe.

Uważa się, że jest to odpowiedź Microsoftu na narzędzia do organizowania grup, takie jak te widoczne na Facebooku, Discord, WhatsApp, Reddit i innych.

Firma Microsoft ulepsza aplikację Teams dla systemu Windows 11 i urządzeń przenośnych, udostępnia narzędzia i filtry do oznaczania oraz oferuje sugestie społeczności dotyczące systemów iOS i Android.

Społeczności Teams wkrótce uzyskają dostęp do ankiet i ulepszonych kontroli moderacji członkostwa dla właścicieli.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, sprawdź kategorię Najnowsze technologie.