Niedrogie i niezawodne oprogramowanie pomocy technicznej dla Twojej firmy

Sukces firmy zależy od jej klientów i klientów. Tylko dzięki wydajnemu oprogramowaniu pomocy technicznej możesz mieć pewność, że ich problemy zostaną rozwiązane na czas.

Wszystkie rodzaje firm zorientowanych na klienta potrzebują oprogramowania pomocy technicznej, aby ich klienci mogli łatwo się z nimi skontaktować i znaleźć rozwiązania swoich problemów i zapytań.

W przypadku nowej firmy potężne biuro pomocy technicznej może zmienić reguły gry. W przypadku firm z rosnącą lub ogromną bazą klientów wyrafinowana obsługa klienta ma ogromne znaczenie.

Aby stworzyć rozwiązanie pomocy technicznej dla Twojej organizacji, właściwym wyborem mogą być otwarte i niezawodne aplikacje, takie jak Hesk. Zanim dowiesz się, w jaki sposób to oprogramowanie może Ci pomóc, dowiedzmy się, dlaczego warto skorzystać z rozwiązania pomocy technicznej.

Dlaczego potrzebujesz oprogramowania Help Desk

 • Z pomocą oprogramowania pomocy technicznej firmy mogą bez wysiłku zarządzać wszystkimi problemami klientów, korzystając z odpowiedniego systemu zgłoszeń i personelu obsługi klienta.
 • Oprogramowanie Help Desk z wielokanałową obsługą klienta pomaga obsłużyć zapytania pochodzące ze wszystkich kanałów cyfrowych w jednym miejscu.
 • Rozwiązania dla działu pomocy technicznej są dostarczane z systemem zgłoszeń, dzięki któremu żaden problem nie pozostanie niezauważony, a klienci uzyskują szybkie rozwiązania swoich problemów.
 • Obsługa klienta obejmuje różne powtarzalne i czasochłonne zadania, takie jak wysyłanie wiadomości potwierdzających, przypisywanie zgłoszenia, przydzielanie odpowiedniego personelu do zapytania itp. Oprogramowanie Help Desk automatyzuje takie zadania i przyspiesza proces obsługi klienta.
 • Może również ułatwić system informacji zwrotnej na temat bazy wiedzy i wydajności kierowników ds. wsparcia.
 • Aplikacje te umożliwiają firmom oferowanie rozwiązań dostosowanych do ich modelu biznesowego.
 • Firmy mogą tworzyć wstępnie ustawione odpowiedzi na typowe zapytania klientów. Dzięki temu klienci uzyskują lepszą obsługę podczas kontaktu z obsługą klienta.
 • Korzystając z oprogramowania pomocy technicznej, możesz uzyskać wnikliwe raporty i analizy dotyczące wydajności zespołu wsparcia. W ten sposób możesz zrozumieć swoje słabości i pracować nad nimi.

Jak widać z powyższego, korzystanie z oprogramowania pomocy technicznej ma wiele zalet. Tak więc, jeśli nadal polegasz na długich szlakach e-mailowych, aby odpowiedzieć na pytania klientów, nadszedł czas, aby odejść i wybrać rozwiązanie pomocy technicznej obsługiwane przez Hesk.

Jak Hesk może zaoferować odpowiednie rozwiązanie

Dla wielu firm jedną z głównych obaw związanych z konfiguracją rozwiązania pomocy technicznej dla firmy są koszty. Będąc rozwiązaniem typu open source, Hesk umożliwia im bezpłatne korzystanie z pomocy technicznej na swojej stronie internetowej.

Wszystko, co musisz zrobić, to hostować na własnym serwerze, a Hesk jest gotowy do pracy. Co więcej, firmy mogą również używać Hesk do odpowiadania na wewnętrzne zapytania za pośrednictwem bazy wiedzy.

Tworząc własne rozwiązanie pomocy technicznej za pomocą Hesk, możesz dodać do niego niezbędne funkcje. Na przykład pozwala stworzyć bazę wiedzy z odpowiedziami na wszystkie często zadawane pytania. Jeśli klienci nie mogą znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, mogą przesłać swoje pytania, aby utworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej.

Jako administrator chcesz mieć pełną kontrolę nad dostępem i działaniami swojego personelu pomocniczego. Hesk pozwala kategoryzować, filtrować i ustalać priorytety biletów, a także śledzić czas spędzony na każdym bilecie. Oprócz ustawienia kont pracowników, pozwala uzyskać przegląd ich funkcjonalności i zapewnić im niezbędny dostęp.

Oprogramowanie Help Desk stworzone przy użyciu Hesk umożliwia również dostęp do wszystkich niezbędnych informacji z jednego miejsca. Uproszczone oprogramowanie ma wiele innych funkcji, takich jak szablony zgłoszeń, odpowiedzi w puszkach, dodawanie notatek, dołączanie plików do zgłoszeń, dodawanie niestandardowych pól danych, modyfikowanie statusu zgłoszenia itp.

Funkcje Heska

Scentralizowany system wsparcia

Dzięki scentralizowanemu systemowi obsługującemu wszystkie zapytania dotyczące pomocy technicznej, Hesk jest wspaniałym rozwiązaniem. Pozwala śledzić i zarządzać zapytaniami otrzymywanymi za pośrednictwem formularzy, e-maili i połączeń telefonicznych z jednego miejsca.

Usługi samopomocy

Nie chcesz, aby każdy klient angażował personel pomocniczy w najprostsze zapytania. Dzięki temu Hesk umożliwia stworzenie bazy wiedzy z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Możesz także utworzyć osobne sekcje dla często zadawanych pytań i instrukcji obsługi, aby użytkownicy mogli znaleźć rozwiązania swoich podstawowych problemów.

Zarządzanie zapytaniami

Hesk oferuje szereg przydatnych funkcji do lepszego zarządzania zapytaniami klientów. Pozwala kategoryzować zgłoszenia, określać ich pilność oraz sprawdzać aktualny status zgłoszenia.

Bezproblemowa komunikacja

Aby uniknąć ciągłej komunikacji z klientami i poprawić ich komfort korzystania z platformy, oprogramowanie pomocy technicznej powinno zbierać wstępne informacje przed rozpoczęciem rozmowy i oferować wstępne odpowiedzi w puszkach. Wszystkie te funkcje są dostępne w Hesk.

Łatwość użycia

Hesk to uproszczona platforma, a lekkie oprogramowanie jest łatwe w zarządzaniu. Co więcej, nie ma stromej krzywej uczenia się, więc każdy może z niego korzystać bez żadnych trudności.

Dodatkowe funkcje

Oprócz powyższego istnieją również środki zapobiegania SPAMowi, oceny odpowiedzi, obsługa wielu języków i raporty dotyczące preferowanego zakresu dat.

Jak skonfigurować oprogramowanie Help Desk za pomocą Hesk

Konfigurowanie aplikacji do obsługi klienta za pomocą Hesk jest dość łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać następujące kroki:

1. Najpierw musisz pobrać i zainstalować oprogramowanie Hesk. Użytkownicy bezpłatnego abonamentu muszą zainstalować go na własnym serwerze. Lub możesz wybrać Hesk Cloud do natychmiastowej instalacji na zdalnym serwerze.

2. Po instalacji musisz uzyskać dostęp do portalu administratora, aby wykonać podstawowe konfiguracje. Po utworzeniu profilu i skonfigurowaniu podstawowych ustawień możesz wybrać kategorie wsparcia, dodać personel wsparcia, utworzyć bazę wiedzy i uzyskać odpowiedzi w puszkach. Ważne jest również, aby przejść przez listę kontrolną bezpieczeństwa Hesk.

3. Jeśli chcesz wykonywać inne zadania z wykorzystaniem rozwiązania, musisz wykonać zaawansowaną konfigurację. Obejmują one konfigurację serwera do wysyłania wiadomości e-mail, konwertowanie wiadomości e-mail klientów na zgłoszenia, otrzymywanie powiadomień o zaległych zgłoszeniach, oferowanie odpowiedzi na wiadomości e-mail w formacie sformatowanym oraz dodawanie pól w formularzach przesyłania zgłoszeń.

Scenariusze, w których Hesk może być przydatny

 • Każda firma oferująca produkty lub usługi, która chce założyć portal wsparcia z bazą wiedzy i systemem zgłoszeń do wsparcia, może skorzystać z Hesk.
 • Przedsiębiorstwa z dedykowanym zespołem IT mogą założyć dział pomocy IT za pomocą Hesk. W ten sposób każdy, kto ma problemy ze sprzętem, może przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej, a zespół IT może mu pomóc, udzielając odpowiednich wskazówek.
 • Hesk jest również przydatny dla zespołu utrzymania kompleksu budynków. Umożliwi im przyjmowanie i zarządzanie problemami związanymi z utrzymaniem budynku oraz rozwiązywanie ich na zasadzie priorytetu.

Wersje Heska

Możesz wybrać jedną z dwóch wersji oprogramowania Hesk:

# 1. Hesk

Ta bezpłatna wersja Hesk umożliwia samodzielne hostowanie rozwiązania na serwerze obsługującym PHP i MySQL. Nie wymaga rejestracji i może być swobodnie używany również na komercyjnych stronach internetowych.

Jednak bezpłatna wersja zawiera link „zasilany przez”, który będzie widoczny dla klientów. Aby usunąć ten link i dodać profesjonalny wygląd swojemu działowi pomocy technicznej, możesz kupić licencję Hesk, zaczynając od 49,99 USD (jednorazowo).

#2. Chmura Heska

To jest wersja Heska w modelu SaaS, w której oprogramowanie jest hostowane zdalnie. W przypadku tej wersji Hesk zajmuje się hostingiem i utrzymaniem. Użytkownicy Hesk Cloud mogą również uzyskać dostęp do dodatkowych modułów statystyk, eskalacji i satysfakcji. Ceny zaczynają się od 29,99 USD.

Końcowe myśli

W dzisiejszych czasach firmy potrzebują wydajnej i profesjonalnej aplikacji pomocy technicznej na swojej stronie internetowej, aby natychmiast odpowiadać na zapytania klientów i oferować im pozytywne wrażenia z korzystania z ich produktów.

Brak niezbędnych funkcji i wysoki koszt to czynniki, które powstrzymują wiele firm przed wyborem rozwiązania wsparcia. Korzystając z Hesk, możesz skonfigurować zaawansowaną aplikację pomocy technicznej na własnym serwerze lub serwerze zdalnym.

Oprogramowanie jest wyposażone w funkcje niezbędne do zarządzania oprogramowaniem pomocy technicznej w celu zapewnienia płynnej obsługi zarówno klientom, jak i kierownikom ds. wsparcia. Będąc oprogramowaniem typu open source, Hesk może być używany bezpłatnie i dostosowywany do wszelkich potrzeb biznesowych.

Możesz także zapoznać się z najlepszym oprogramowaniem do zdalnego pulpitu i oprogramowaniem do czatu w miejscu pracy, aby zwiększyć produktywność.

x