Hackowanie w świecie social media – jak usunąć bota z Instagrama?

Hackowanie w świecie social media – jak usunąć bota z Instagrama?

Wprowadzenie

W dzisiejszych czasach social media towarzyszą nam niemal codziennie, a ich popularność stale rośnie. Jednym z najpopularniejszych serwisów jest Instagram, na którym działa ponad miliard użytkowników. Niestety, wraz z popularnością Instagrama pojawiły się również różnego rodzaju oszustwa i nielegalne działania, wśród których znajduje się botowanie. Podczas botowania, komputerowe programy udają się za prawdziwych użytkowników, symulując ich aktywności, lajki, komentarze itp. Współczesny marketing opiera się na zasięgach, lajkach i komentarzach. Botowanie zwiększa zasięgi postów w jakiejkolwiek branży ale tylko na chwilę. Jak usunąć bota z Instagrama? Jak poradzić sobie z hackowaniem w świecie social media? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Jak działa bot na Instagramie?

Bot na Instagramie działa w taki sposób, że pozornie działa on jak zwykły użytkownik, jednak jest to program komputerowy, który zostawia pod postami lajki i pozostawia komentarze. Bot działający np. przez 30 dni lajkujący Twoje posty co 10-15 minut pomoże Ci zwiększyć zasięgi na moment, ale tylko do momentu weryfikacji ręcznej przez Instagrama.

Czy botowanie jest legalne?

Nie, botowanie jest nielegalne i stanowi naruszenie regulaminu Instagrama. Za łamanie regulaminu modry serwis może ukarać użytkowników na kilka sposobów. W pierwszej kolejności zostaniesz ukarany temporalnym blokadą konta (np. na kilka dni), jednocześnie Twój zasięg zmaleje. W drugiej kolejności blokując Twoje konto na stałe.

Jak usunąć bota z Instagrama?

Usunięcie bota z Instagrama jest procesem wieloetapowym, który wymaga troski i uwagi. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci walczyć z botowaniem w serwisie.

Krok 1: Identyfikacja botów

Zacznij od identyfikacji botów, które działają na Twoim profilu. Możesz to zrobić, sprawdzając komentarze jakie zostawiają pod Twoimi postami. Jeśli widzisz, że większość z nich jest zautomatyzowanych lub nie mają nic wspólnego z treścią Twojego posta, to prawdopodobnie działa bot. Z kolei jeśli widzisz, że pod Twoim postem widnieje mało lajków lub znajdują się podstawowe komentarze to również prawdopodobieństwo działania bota.

Krok 2: Zablokuj boty

Gdy zidentyfikujesz boty, postaraj się zablokować ich działanie. Zrób to, klikając na profil użytkownika, a następnie w menu wybierz opcję ”zgłoś”, w którym napiszesz, że masz podejrzenie co do działania bota na profilu. Instagram ma wiedzę na temat tych działań, a w odpowiednim czasie podejmie odpowiednie kroki.

Krok 3: Zmień zawartość postów

Jeśli Twoje konto jest regularnie odwiedzane przez bota, spróbuj zmienić swoją strategię zawartości postów. Zwiększ liczbę różnorodnych treści, którymi się dzielisz. Na przykład, przedstawiaj codzienne życie, zrób reportaż z wesela Twoich znajomych lub pokazują swój styl życia. Ciekawa tożsamość w internecie przyciąga ludzi w naturalny i organiczny sposób, co sprawi, że bot przestanie Cię odwiedzać.

Podsumowanie

Boty niszczą obecnie Instagram. Ich stosowanie może dać krótkotrwały efekt, ale w dłuższej perspektywie powodują szkody dla użytkowników i samej platformy. Jak usunąć bota z Instagrama? Wprowadź opisane metody i naucz się prewencji.

FAQ

Czy Instagram rozpoznaje boty za pośrednictwem blokady IP?

Instagram może wykorzystać fakt, że boty zmieniają numery IP, aby je wykryć, ale wykorzystanie blokady IP do walki z botami jest jednym ze sposobów, które mają swoje ograniczenia.

Czy kontrola bota na Instagramie jest za darmo?

Niektóre z narzędzi do sprawdzania bota (takie jak Hype Auditor lub Social Blade) oferują część swoich usług bezpłatnie. Otrzymasz zestawienie podstawowych informacji, uwzględniając podsumowanie, statystyki, które ciężko odczytać ręcznie. Natomiast pełne zestawienia wymagają opłat.

Czym wyróżniają się boty Instagramowe?

Boty Instagramowe to oprogramowanie, którego celem jest symulacja aktywności użytkownika. Oznacza to, że pozorują polubienia, komentarze i obserwowanie, choć to tylko programy komputerowe.

Czy zawsze usuwanie follow kojarzy się z walką z botami?

Niekoniecznie. Usuwanie kont, które umożliwiają boty podążające za Tobą, to tylko część walki z botami, ale nie wszystkie konta również są botami.

Co robić, aby zapobiec przyszłym botom na Instagramie?

Aby zapobiegać pojawieniu się botów w przyszłości, luki bezpieczeństwa w profilu Instagrama muszą być wykorzystywane przez hakerów. Aby zablokować te luki bezpieczeństwa, musisz stale aktualizować system operacyjny, przeglądarkę internetową, hasła i aplikacje instalowane na urządzeniu mobilnym.