Instagram – jakie są trendy w storytellingu? Jak stosować je w kampaniach marketingowych?

Instagram – jakie są trendy w storytellingu? Jak stosować je w kampaniach marketingowych?

Introduction

Instagram to platforma społecznościowa, która stała się niezwykle popularna w ciągu ostatnich kilku lat. Użytkownicy opublikowali na Instagramie już ponad 50 miliardów zdjęć i wideo, co czyni go jednym z największych źródeł wizualnej treści w Internecie. Wśród wszystkich tych zdjęć i filmów, znalezienie sposobu na wyróżnienie się jest kluczowe dla zapewnienia skutecznej kampanii marketingowej. Ten artykuł przygląda się kilku trendom w storytellingu, które pojawiają się aktualnie na Instagramie, a także omawia, jak te trendy można wykorzystać w kampaniach marketingowych.

Trend 1: Video Storytelling

W dzisiejszych czasach wideo staje się coraz popularniejsze na Instagramie, a strumienie wideo w połowie 2018 r. były większe niż kiedykolwiek wcześniej. Oznacza to, że wideo jest idealnym sposobem na opowiadanie historii o marce, produkcie lub usłudze. Marki mogą tworzyć wideo wstawki, które łączą ich produkty lub usługi w prosty sposób, a także wideo, które pokazują zaangażowanie marki w społeczność.

Jak można wykorzystać video storytelling w kampanii marketingowej?

 1. Zacznij od zaprojektowania wideo, które pokazuje markę w pozytywnym świetle.
 2. Stwórz wideo pokazujące, jak twoje produkty lub usługi mają pozytywny wpływ na życie ludzi.
 3. Opracuj serię wideo, która składa się z kilku odcinków, aby opowiedzieć dłuższą historię.

Trend 2: Instagram Stories

Instagram Stories jest jednym z najnowszych trendów w storytellingu na Instagramie. Ta funkcja pozwala użytkownikom na publikowanie wideo i zdjęć, które są widoczne przez 24 godziny i wydzielają się na górze strony głównej użytkowników. Marki mogą wykorzystać Instagram Stories do dzielenia się historiami i ukazywania kulisy swojego biznesu oraz nawiązania kontaktu ze swoją społecznością.

Jak można wykorzystać Instagram Stories w kampanii marketingowej?

 1. Wykorzystaj narzędzie pytani i odpowiedzi, aby interaktywnie nawiązać kontakt ze swoją społecznością i zwiększyć zasięg.
 2. Opublikuj wideo, które pokazuje kulisy Twojego biznesu, takie jak pracownicy, produkcja i proces myślenia na temat postów.
 3. Wykorzystaj funkcję emoji slider do uzyskania opinii od swojej społeczności.

Trend 3: Instagram Live

Instagram Live to kolejny popularny sposób na przekazywanie treści na Instagramie. Funkcja ta umożliwia użytkownikom przeprowadzanie transmisji na żywo, dzielenie się w czasie rzeczywistym i nawiązywanie interaktywnego kontaktu ze swoją społecznością. Marki mogą wykorzystać Instagram Live do prezentowania produktów, organizowania konkursów lub prowadzenia sesji pytań i odpowiedzi.

Jak można wykorzystać Instagram Live w kampanii marketingowej?

 1. Przeprowadzaj sesje pytań i odpowiedzi, aby dlatego nawiązać kontakt ze swoją społecznością.
 2. Przeprowadzaj konkursy, aby zwiększyć zaangażowanie i zasięg marki.
 3. Organizuj prezentacje produktów lub usług, aby wyjaśnić, jak Twoje produkty lub usługi korzystnie wpływają na klientów.

Trend 4: Korzystanie z influencerów

Korzystanie z influencerów na Instagramie to kolejny trend w storytellingu. Influencerzy są popularnymi użytkownikami, którzy mają wiele obserwujących i potrafią przekonywać swoją społeczność do zakupów. Marki mogą wykorzystać influencerów, aby dotrzeć do szerszej grupy ludzi i przyciągnąć większą liczbę klientów.

Jak można wykorzystać korzystanie z influencerów w kampanii marketingowej?

 1. Znajdź influencerów, którzy są zgodni z wartościami Twojej marki.
 2. Zaproponuj influencerom współpracę i poproś ich o zamieszczenie postów na Instagramie, promujących Twoją markę.
 3. Przygotuj specjalne oferty dla obserwujących influencerów, aby ich zachęcić do zakupów.

Podsumowanie

Instagram to platforma społecznościowa, która oferuje wiele możliwości do opowiedzenia historii o marce, produkcie lub usłudze. W tym artykule omówiliśmy kilka trendów w storytellingu, które są aktualnie popularne na Instagramie, a także przedstawiliśmy propozycje ich zastosowania w kampaniach marketingowych. Pamiętaj, że kluczem do skutecznej kampanii marketingowej na Instagramie jest przyciągnięcie uwagi i wykorzystanie wizualnego storytellingu.

FAQs

 1. Jakie są trendy w storytellingu na Instagramie?
 2. Jak można wykorzystać storytelling na Instagramie do kampanii marketingowych?
 3. Czy wideo jest skuteczne na Instagramie?
 4. Jakie są najnowsze funkcje Instagramu, które można wykorzystać w storytellingu?
 5. Czy korzystanie z influencerów na Instagramie jest skuteczne?