W ubiegłym roku YouTube wprowadził nową funkcję znaną jako tryb ciemny, czyli Dark Theme, która ma na celu zredukowanie ilości białego i niebieskiego światła, docierającego do oczu użytkowników podczas nocnego oglądania filmów. Teraz ta opcja jest dostępna także w aplikacji mobilnej.
Początkowo Google wprowadził Dark Theme w wersji aplikacji dla systemu iOS, obiecując równocześnie, że wkrótce będzie dostępny również na Androidzie. To dość powszechna praktyka, ponieważ Google często najpierw testuje nowe funkcje na iOS, zanim wprowadzi je na Androida, jak miało to miejsce w przypadku Gboard.
Jak aktywować tryb ciemny w YouTube na iOS
Aby włączyć Ciemny motyw na urządzeniu z systemem iOS, wystarczy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji, a na ekranie głównym zobaczysz opcję aktywacji.


Po wyjściu z menu Ustawienia zauważysz, że jasne tło zostało zastąpione ciemnym, co jest znacznie bardziej komfortowe dla oczu. Niestety, obecnie brak jest możliwości automatycznego przełączania trybu w zależności od pory dnia, jak ma to miejsce w aplikacji Twitter, więc należy ręcznie aktywować tryb przy każdym użyciu.
Jeśli szukasz informacji, jak aktywować ciemny motyw w wersji przeglądarkowej YouTube, to również jest to proste do zrealizowania. W dowolnej przeglądarce kliknij miniaturę swojego konta w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcję Ciemny motyw i przestaw ją na Włączone. Pamiętaj, że to ustawienie dotyczy konkretnej przeglądarki, więc musisz je aktywować w każdej z nich, której używasz.
Gdy Dark Theme stanie się dostępny w aplikacji YouTube na Androidzie, zaktualizujemy tę stronę o odpowiednie instrukcje, ale prawdopodobnie będą one podobne do tych opisanych powyżej dla iOS.
Mamy nadzieję, że wersja na Androida będzie również oferować możliwość automatycznego przełączania trybu ciemnego w zależności od wschodu i zachodu słońca.
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.