Jak włączyć ciemny motyw w aplikacjach YouTube

Aplikacje na smartfony powinny mieć tryb ciemny. Są używane w różnym czasie, przy różnych poziomach jasności iw różnych okolicznościach. YouTube dodał ciemny motyw do swojego interfejsu internetowego w 2017 roku i ostatecznie przeniósł ciemny motyw do swoich aplikacji na smartfony. Ciemny motyw w aplikacjach YouTube został dodany poprzez aktualizację aplikacji. Na razie jest dostępny tylko na iOS, ale wkrótce zostanie udostępniony użytkownikom Androida. Daj mu najwyżej miesiąc i pamiętaj o aktualizowaniu aplikacji YouTube.

Ciemny motyw w aplikacjach YouTube

Aby włączyć ciemny motyw w aplikacjach YouTube, otwórz aplikację i dotknij plakietki swojego profilu w prawym górnym rogu. Na ekranie Konto dotknij Ustawienia. Na ekranie Ustawienia zobaczysz przełącznik „Ciemny motyw”. Włącz go, a białe tło w aplikacji YouTube zmieni się na ciemnoszary.

Różnica jest oczywista. Ciemny motyw został prawidłowo zaimplementowany. Możesz łatwo przeczytać wszystko na ciemnym tle. Wszystkie ikony są białe, ale jest to monumentalna poprawa w stosunku do białego tła, która może oślepić Cię w nocy.

Jeśli biel ikon nadal Ci przeszkadza, możesz skorzystać z funkcji nocnej zmiany na swoim iPhonie lub Androidzie. Jeśli Twój telefon z Androidem nie ma nocnej zmiany, poszukaj aplikacji Flux, która zainspirowała tę funkcję.

Ustawienia, do których uzyskujesz dostęp, to ustawienia aplikacji. Na górze może znajdować się „Konto”, ale nie zarządzasz ustawieniami całego konta. Oznacza to, że jeśli włączysz tryb ciemny w aplikacjach YouTube, nie zostanie on automatycznie włączony w sieci YouTube, nawet jeśli zalogujesz się na to samo konto. Jeśli jednak korzystasz z aplikacji YouTube bez logowania się na swoje konto YouTube, nadal możesz włączyć tryb ciemny.

Tryb ciemny zmniejszy zmęczenie oczu, ale pomoże również zmniejszyć zużycie baterii. Jasny biały ekran jest o wiele bardziej energochłonny niż ciemny. Jeśli masz iPhone’a X, ciemny kolor będzie wyglądał jeszcze lepiej na ekranie AMOLED.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, tryb ciemny powinien być podstawą aplikacji mobilnych. Jeśli mówimy o grach, to trochę niepraktyczne jest posiadanie dla nich trybu ciemnego, ale w przypadku innych aplikacji, niezależnie od tego, czy są to aplikacje społecznościowe, odtwarzacze multimedialne, dyski w chmurze czy aplikacje zwiększające produktywność, takie jak procesory tekstowe lub arkusze kalkulacyjne, tryb ciemny jest kluczowy. Twitter ma już tryb ciemny zwany trybem nocnym.