Jak rozpoznać boty na Twitterze

W internecie nikt nie wie, że jesteś psem. Na Twitterze nikt nie wie, czy jesteś botem, a boty stają się dobre w udawaniu prawdziwych ludzi. Jakiś czas temu przeprowadzono badania dotyczące identyfikowania botów na Twitterze i zidentyfikowano pewne wzorce. Na przykład bot na Twitterze często ma ośmiocyfrową liczbę dodaną po jego uchwycie. Zostało to odkryte między innymi przez naukowców z uniwersytetu Indiana i opracowali aplikację o nazwie Botometer, która pozwala sprawdzić, czy konto na Twitterze jest prawdziwe, czy też jest botem. Aplikacja wymaga zalogowania się na swoje konto na Twitterze. Jeśli wolisz nie, rozważ użycie Bot or Not, który robi dokładnie to samo, bez logowania.

Botometr

Odwiedzić Botometr i wprowadź nazwę użytkownika Twittera konta, które podejrzewasz, że może być botem. Kliknij przycisk Sprawdź użytkownika i zaloguj się na swoje konto na Twitterze. Otrzymasz krótkie podsumowanie tego, co sprawdzała aplikacja i jakie jest prawdopodobieństwo, że konto jest botem.

Następnie możesz sprawdzić, czy obserwatorzy i przyjaciele konta są botami, czy nie. W przypadku każdego obserwującego i znajomego aplikacja informuje, jakie jest prawdopodobieństwo, że masz w swoich rękach bota na Twitterze. Ta aplikacja internetowa opiera się na badaniach, dzięki czemu uzyskasz szczegółowe informacje na temat sposobu testowania tożsamości konta. Aplikacja testuje treści publikowane przez konto, ogólne odczucia, które przekazuje za pośrednictwem swoich tweetów, liczbę prawdziwych osób w jej sieci i inne czynniki.

Bot czy nie

Bot czy nie działa tak samo dobrze jak botometr, ale sprawdza tylko uchwyt konta, który mu podajesz. Da ci ostateczną odpowiedź, czy konto jest botem, czy nie.

Bot or Not wykorzystuje uczenie maszynowe, aby sprawdzić, czy konto na Twitterze jest prawdziwe, czy nie. Twierdzi, że ma 95% dokładności, więc w przypadku zwykłych botów, które próbują sprzedać ci tabletki odchudzające lub reżimy dietetyczne, ta aplikacja będzie działać dobrze.

Mogą istnieć bardziej wyrafinowane boty, które mogą oszukać bota lub nie, oraz botometr, ale jest mało prawdopodobne, aby zobaczysz ich zbyt wiele. Te, które istnieją, nie będą używane do sprzedaży produktów. Boty zostały poddane specjalnej analizie od 2016 roku, gdzie odegrały znaczącą rolę w manipulowaniu opiniami w Internecie. Twitter nie zrobił wiele, aby walczyć z botami, chociaż, jak pokazują te dwie aplikacje internetowe, technologia istnieje. Twitter ma opcje wyciszania kont i blokowania kont Egg, ale to wszystko. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w gorącej debacie na Twitterze, a druga strona wydaje się nieco zbyt trollowa, rozważ skorzystanie z jednej z tych aplikacji.