Jak archiwizować zamówienia w aplikacji Amazon

Udostępnij teraz w social media:

Istnieją miliony klientów Amazon, którzy regularnie zamawiają różne rzeczy z tej platformy. I nie ma wątpliwości, że jesteś jednym z nich. Czasami zamawiasz coś i zapominasz o tym po dostarczeniu do Ciebie. A kiedy wrócisz, aby zobaczyć szczegóły jednego z poprzednich zamówień, zobaczysz tylko długą i mieszaną listę. Wtedy możesz poczuć potrzebę skorzystania z opcji, która pozwoli Ci przesunąć poprzednio dostarczone zamówienia, aby uporządkować historię zakupów. Zarchiwizowane zamówienia Amazon to jedna z funkcji oferowanych klientom przez Amazon w celu lepszego filtrowania wcześniejszych zamówień. W tym artykule dowiesz się, jak archiwizować zamówienia w aplikacji Amazon. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak szczegółowo archiwizować zamówienia Amazon.

Jak archiwizować zamówienia w aplikacji Amazon

Amazon nie archiwizuje Twoich zamówień automatycznie i nadal możesz zobaczyć wcześniejsze zamówienia na swoim koncie, chyba że sam je zarchiwizujesz. Możesz zarchiwizować określone zamówienie, ponieważ:

  • Chcesz ukryć zamówienie na normalnej stronie historii zamówień.
  • Nie musisz już mieć do czynienia z tym zamówieniem.
  • Chcesz ukryć przed kimś rozkaz, aby zachować tajemnicę.
  Jak dostosować okienko nawigacji w programie Outlook

Archiwizacja zamówienia nie powoduje jednak usunięcia szczegółów zamówienia ani samego zamówienia ze strony historii zamówień. Zobaczmy więc, jak nauczyć się archiwizować zamówienia w aplikacji Amazon.

Uwaga: na swoim koncie Amazon możesz zobaczyć opcję Archiwizuj tylko na stronie na komputerze.

Uwaga: nadchodzące kroki są wykonywane w przeglądarce Google Chrome. Sprawdź opcje menu w wybranej przeglądarce przed wykonaniem czynności w przeglądarce urządzenia.

1. Otwórz przeglądarkę w telefonie i przejdź do strony logowania Amazon.

2. Zaloguj się za pomocą swojego adresu e-mail lub numeru telefonu i hasła.

3. Po zalogowaniu dotknij ikony z trzema kropkami w przeglądarce w prawym górnym rogu.

4. Wybierz opcję Witryna na komputer, aby wyświetlić witrynę Amazon w trybie pulpitu.

5. Teraz dotknij Zwroty i zamówienia w prawym górnym rogu strony.

6. Znajdź żądaną przeszłą kolejność i dotknij opcji Kolejność archiwizacji dla tego konkretnego zamówienia.

7. Ponownie dotknij opcji Archiwizuj zamówienie, aby potwierdzić wyskakujące okienko.

  Jak korzystać z pędzli Photoshop w GIMP na Windows 10

W ten sposób żądane zamówienie zostanie zarchiwizowane na Twoim koncie.

Jak przeglądać i cofać archiwizację zamówień

Ponieważ nauczyłeś się archiwizować zamówienia na Amazon, możesz również wykonać poniższe kroki, aby zobaczyć zarchiwizowane zamówienie, a nawet je rozpakować, jeśli chcesz.

1. Będąc nadal w trybie pulpitu, dotknij Zwroty i zamówienia w prawym górnym rogu strony.

2. Stuknij w rozwijane menu filtrów, jak pokazano.

3. Z listy rozwijanej dotknij opcji Zarchiwizowane zamówienia od dołu.

4. Teraz zobaczysz swoje zarchiwizowane zamówienia. Stuknij w Unarchive Order, aby przenieść to zamówienie z powrotem do zwykłej listy zamówień.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy mogę archiwizować zamówienia w aplikacji Amazon?

Odp.: Nie, nie możesz archiwizować swoich zamówień w aplikacji mobilnej Amazon. Żądane zamówienia można archiwizować tylko za pośrednictwem strony internetowej w przeglądarce. Znajdziesz tam opcje archiwizacji i usuwania z archiwum zamówień w menu Twoje zamówienia.

Q2. Dlaczego nie mogę cofnąć archiwizacji moich zamówień w aplikacji Amazon?

Odp.: Jak wspomniano wcześniej, Amazon nie zapewnił opcji archiwizacji lub cofania archiwizacji zamówień w aplikacjach na Androida lub iOS. Możesz go cofnąć z archiwum za pośrednictwem strony Amazon. Ale do tego musisz mieć to zamówienie zarchiwizowane. Wtedy tylko to konkretne zamówienie pojawi się w sekcji Zarchiwizowane zamówienie z opcją Unarchive Order dostępną na stronie Amazon.

  Co to jest plik ISO? Jak otwierać pliki obrazów ISO

***

Mamy nadzieję, że znalazłeś odpowiedź na pytanie, jak archiwizować zamówienia na pytanie dotyczące aplikacji Amazon. Możesz przekazać nam wszelkie pytania dotyczące tego artykułu lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, na który chcesz, abyśmy napisali artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy wiedzieli.

x