Jak przesyłać z Kodi na Androida, Windows lub Mac

Udostępnij teraz w social media:

Nawet jeśli nie lubisz Google, musisz przyznać, że Chromecast jest jednym z najlepszych gadżetów do przesyłania strumieniowego na rynku. Po prostu włóż końcówkę Micro USB z tyłu telewizora, aby rozpocząć przesyłanie strumieniowe materiałów 4K i HEVC. Porównując funkcje Chromecasta z funkcjami konkurencji, jest tylko jeden oczywisty zwycięzca. Za podwójną cenę większość opcji zapewnia taką samą funkcjonalność jak Chromecast. Z drugiej strony Kodi wyrosło ze stosunkowo nieznanego XBMC do bardzo popularnego oprogramowania używanego przez miliony. Być może zastanawiasz się, jak rzucać z Kodi? Kodi działa dobrze z każdą konfiguracją HTPC i pozwala uporządkować multimedia tak, jak chcesz. Możesz ich używać w połączeniu z transmisją Kodi na dowolne urządzenie zgodne z Chromecastem. W przeciwieństwie do filmów z YouTube, nie możesz po prostu wybrać przycisku Cast, aby przesłać materiał z Kodi do Chromecasta. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przesyłać Kodi z komputera.

Jak przesyłać z Kodi na Androida, Windows lub Mac PC

Mimo że Kodi i Chromecast nie są zaprojektowane do wspólnego działania, istnieją metody, dzięki którym będą działać. Znajdziesz różne techniki przesyłania strumieniowego Kodi do Chromecasta z Androida, Maca i Linuxa wymienione poniżej. Wybierz odpowiedni przewodnik dla swojego przypadku na podstawie swojej konfiguracji.

Opcja I: na Androidzie

Oto kilka metod przesyłania Kodi z urządzenia z Androidem.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień i różnią się one w zależności od producenta, dlatego przed zmianą jakichkolwiek ustawień upewnij się, że są prawidłowe. Wspomniane kroki zostały wykonane na Samsungu M20.

Metoda 1: Poprzez funkcję Cast

Ta metoda może, ale nie musi działać dla Ciebie. Wszystko zależy od posiadanej wersji Androida. Mimo że funkcja Cast jest zwykle obecna w domyślnych wersjach Androida, niektórzy producenci nadal nie stosują jej w swoich telefonach. Przycisk Cast powinien znajdować się w szufladzie Szybkich ustawień większości kompilacji Androida. Oto, co musisz zrobić:

  Jak wyłączyć kompresję tapety w systemie Windows 10

1. Aby uzyskać dostęp do szuflady szybkich ustawień, przesuń palcem w dół od góry paska stanu.

2. Stuknij w Przesyłaj.

3. Poczekaj, aż smartfon przeskanuje sieć po dotknięciu ikony Cast. Po pewnym czasie powinna pojawić się lista dostępnych urządzeń.

4. Wybierz urządzenie Chromecast.

5. Pomyślnie nawiązano połączenie, gdy na ekranie telewizora pojawi się ekran Androida.

6. Użyj aplikacji Kodi, aby obejrzeć wideo.

Uwaga: wyświetla cały system Android na telewizorze, więc nie będziesz mógł korzystać z telefonu podczas transmisji do Chromecasta.

Metoda 2: Za pośrednictwem aplikacji Google Home

Jest to metoda, którą należy zastosować, jeśli nie chcesz tracić dużo czasu. Wykorzystamy funkcję Google Home, aby wykonać kopię lustrzaną ekranu Androida na adapterze Chromecasta. To podejście ma pewne wady. Przede wszystkim oglądany materiał będzie dostępny na obu urządzeniach. Podczas przesyłania na Chromecasta nie będzie można wyłączyć ekranu Androida, wysyłać wiadomości ani odbierać połączeń. Aby uzyskać szybkie i łatwe rozwiązanie, wykonaj poniższe czynności, aby przesyłać z Kodi za pomocą aplikacji Google Home.

1. Zainstaluj Kodi na smartfonie z Androidem ze sklepu Google Play.

2. Następnie ze sklepu Google Play pobierz oficjalną aplikację Google Home.

3. Otwórz Google Home i dotknij menu akcji po zainstalowaniu obu aplikacji.

4. Teraz dotknij Przesyłaj ekran/dźwięk stamtąd.

5. Jeszcze raz dotknij opcji Prześlij ekran / dźwięk.

6. Aplikacja będzie teraz szukać kompatybilnych urządzeń. Kliknij OK po wybraniu urządzenia Chromecast z listy.

Uwaga: jeśli napotkasz powiadomienie, że screencasting nie jest zoptymalizowany dla tego urządzenia, nie martw się. Zdarza się to często.

7. Teraz uruchom oprogramowanie Kodi na swoim Androidzie i rozpocznij przesyłanie strumieniowe wideo do telewizora.

Mimo, że jest to tak proste rozwiązanie, ma poważne wady. Możliwe też, że podczas przesyłania strumieniowego przez Google Home zauważysz pewne opóźnienie na swoim Chromecaście.

  Jak szybko pokazać swój pulpit w systemie Windows 10

Metoda 3: za pośrednictwem aplikacji innych firm

Jeśli chcesz przejść przez te kroki, jest to zdecydowanie najlepszy sposób na przesyłanie strumieniowe Kodi do Chromecasta z Androida. Umożliwi to Kodi odtwarzanie na Twoim Chromecaście, nawet jeśli Twój telefon jest zablokowany. Spowoduje to znacznie mniejsze zużycie baterii niż dwa ostatnie podejścia, które omówiliśmy. Poniżej znajdują się instrukcje przesyłania z Kodi za pomocą aplikacji na Androida innych firm.

1. Zainstaluj aplikację Es File Explorer ze sklepu Google Play.

2. Zainstaluj także LocalCast ze sklepu Google Play.

3. Pobierz plik XML dla PlayerCoreFactory.

4. Upewnij się, że aplikacja Kodi jest zainstalowana.

5. W ES File Explorer dotknij ikony hamburgera.

2. Przejdź do Ustawień.

3. Włącz opcję Pokaż ukryte pliki i foldery.

4. Teraz przejdź do folderu Pobrane i wklej właśnie pobrany plik PlayCoreFactory.xml.

5. Wróć do ekranu głównego Es File Explorer i dotknij ikony hamburgera.

6. Wybierz Pamięć wewnętrzna.

7. Teraz przejdź do folderu Android.

8. Przejdź do danych.

7. Stuknij w org.xbmc.kodi.

8. Przejdź do pliku.

9. Teraz dotknij Kodi.

10. Stuknij w dane użytkownika i wklej plik PlayCoreFactory.xml.

11. Otwórz oprogramowanie Kodi i wybierz dowolny film, który chcesz obejrzeć.

12. Poprosi Cię o wybranie usługi, jeśli masz zainstalowanych wiele aplikacji do przesyłania.

13. Wybierz LocalCast w tym scenariuszu. Jeśli nie masz zainstalowanego innego programu do przesyłania, Kodi domyślnie użyje LocalCast.

14. Teraz wybierz urządzenie Chromecast i poczekaj na rozpoczęcie połączenia.

15. Aby rozpocząć oglądanie wideo na urządzeniu Chromecast, dotknij Odtwórz.

16. Za pomocą przycisku Dodaj do kolejki możesz dodać kilka filmów do kolejki.

17. Możesz teraz zamknąć aplikację Local Cast, a nawet zablokować smartfon z Androidem po osiągnięciu tego punktu. Film będzie odtwarzany do momentu wybrania opcji Wyjdź z aplikacji na telewizorze lub Rozłącz.

Opcja II: Na PC

Zarówno użytkownicy komputerów PC, jak i MAC mogą skorzystać z poniższej procedury. Jest to funkcja Chrome dostępna w najnowszych wersjach Chrome na komputery PC. Możesz użyć Vivaldi lub dowolnej innej przeglądarki internetowej opartej na chromie zamiast Chrome, jeśli chcesz. Oto kroki, aby przesłać Kodi z komputera.

  Jak zmienić typ pliku zrzutu pamięci Tworzy system Windows 10

Uwaga: pamiętaj, że ta funkcja nie jest domyślnie dostępna w poprzednich wersjach Chrome. Aby korzystać z funkcji przesyłania w poprzednich wersjach Chrome, musisz pobrać rozszerzenie Cast. Mając to na uwadze, oto jak przesłać Kodi z komputera na ChromeCast:

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz chrome i kliknij Otwórz.

2. Kliknij ikonę z trzema kropkami i wybierz opcję Cast….

3. Poczekaj na wykrycie urządzenia, a następnie połącz się z nim.

4. Otwórz Kodi i odtwarzaj dowolne wideo, ale nie zamykaj Chrome podczas przesyłania.

W ten sposób możesz przesyłać Kodi z komputera.

Opcja III: na Macu

Możesz także przesyłać Kodi z komputera Mac za pomocą przeglądarki Google Chrome. Wykonaj podane czynności, aby przesyłać z Kodi na Macu.

1. Pobierz aplikację Google Chrome na Maca.

2. Uruchom pobrany plik i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować przeglądarkę.

3. Następnie powtórz kroki 2-4 z powyższej metody 2, aby przesłać z Kodi na Macu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy możliwe jest nadawanie treści z Kodi?

Odp.: Tak, dodatki są dostępne do przesyłania strumieniowego różnych materiałów, w tym telewizji na żywo. Jednak większość z nich może prawdopodobnie pochodzić bezpośrednio z oficjalnych aplikacji. To może być prostsze niż instalowanie Kodi.

***

Mamy nadzieję, że te informacje okazały się przydatne i że umiesz przesyłać z Kodi na Androida, Windows lub Mac PC. Daj nam znać, która technika była dla Ciebie najbardziej korzystna. Skorzystaj z poniższego formularza, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub uwagi.

x