Jak udostępniać lokalizację w WhatsApp na Androida i iOS

Udostępnij teraz w social media:

Może się zdarzyć, że zechcesz udostępnić swoją aktualną lokalizację swoim ludziom w WhatsApp. Niezależnie od tego, czy chodzi o pomoc znajomemu w ustaleniu adresu nowego domu, czy o udostępnienie swojej lokalizacji na żywo członkom rodziny, WhatsApp jest dla Ciebie. W tym artykule wyjaśniliśmy, jak wysłać swoją lokalizację na WhatsApp. Pokazaliśmy, jak udostępniać swoją aktualną lokalizację lub lokalizację na żywo w WhatsApp na urządzeniach iPhone i Android.

Jak wysłać lokalizację na WhatsApp: wyjaśnione (2022)

Jak udostępniać swoją lokalizację na WhatsApp (Android)

1. Otwórz czat WhatsApp odbiorcy i dotknij ikony załącznika na pasku czatu. Z listy opcji, która się teraz pojawi, naciśnij „Lokalizacja”.

2. Na ekranie udostępniania lokalizacji zobaczysz listę miejsc w pobliżu. Możesz wybrać jedno z tych miejsc lub wybrać „Wyślij swoją aktualną lokalizację”. Na podstawie dokładności GPS zobaczysz, jak dokładne są współrzędne lokalizacji. W tym przypadku moja lokalizacja jest z dokładnością do 20 metrów. Odbiorca może teraz dotknąć łącza Mapy Google, aby wyświetlić Twoją aktualną lokalizację.

  Jak dodać skróty Siri do arkusza udostępniania na iOS

Jak udostępnić swoją lokalizację na WhatsApp (iPhone)

Kroki związane z wysłaniem Twojej lokalizacji na WhatsApp za pomocą iPhone’a są podobne do wersji na Androida, ale interfejs jest nieco inny. Możesz wykonać poniższe czynności, aby wysłać swoją lokalizację w WhatsApp na iOS:

1. Otwórz czat WhatsApp odbiorcy i dotknij ikony „+” w lewym dolnym rogu ekranu. Gdy pojawi się wyskakujące menu, wybierz „Lokalizacja”.

2. Gdy pojawi się interfejs mapy, wybierz „Wyślij swoją aktualną lokalizację”, aby udostępnić swoją aktualną lokalizację. Na tej stronie możesz również udostępniać pobliskie lokalizacje lub wykazy firm.

Uwaga: Musisz przyznać WhatsApp dostęp do swojej lokalizacji, gdy po raz pierwszy udostępnisz ją swoim kontaktom. Możesz wybrać między opcjami „Zezwól raz” lub „Zezwól podczas korzystania z aplikacji”, w zależności od obaw dotyczących prywatności.

3. Odbiorca może teraz dotknąć łącza mapy w rozmowie, aby wyświetlić Twoją aktualną lokalizację.

Jak udostępniać lokalizację na żywo na WhatsApp (Android)

1. Aby udostępnić swoją lokalizację na żywo WhatsApp z telefonu Android, otwórz okno rozmowy, dotknij ikony załącznika i wybierz ikonę „Lokalizacja”.

2. Teraz naciśnij „Udostępnij lokalizację na żywo” i wybierz jeden z czasów — 15 minut, 1 godzinę lub 8 godzin. Dodaj wiadomość, jeśli chcesz, i naciśnij ikonę „Wyślij”, aby udostępnić swoją lokalizację na żywo.

  Jak zatrzymać żądania oceny aplikacji w systemie iOS

3. Zobaczysz teraz podgląd lokalizacji na żywo wraz ze szczegółami, kiedy sesja udostępniania na żywo wygaśnie. Odbiorca może dotknąć łącza, aby wyświetlić Twoją lokalizację w czasie rzeczywistym.

Jak udostępniać lokalizację na żywo na WhatsApp (iPhone)

1. Aby wysłać swoją lokalizację na żywo WhatsApp z iPhone’a, otwórz czat WhatsApp i naciśnij ikonę „+” w lewym dolnym rogu. Teraz wybierz „Lokalizacja” z wyskakującego menu.

2. Zobaczysz teraz listę map swojego obszaru. Na tym ekranie dotknij „Udostępnij lokalizację na żywo”, aby udostępnić swoją lokalizację na żywo.

3. Odbiorca może teraz dotknąć lokalizacji na żywo, aby wiedzieć, gdzie jest Twoja aktualna pozycja i śledzić ruch, dopóki sesja jest aktywna.

Zatrzymaj udostępnianie lokalizacji na WhatsApp (Android i iPhone)

1. Aby zatrzymać udostępnianie lokalizacji w WhatsApp, dotknij przycisku „Zatrzymaj udostępnianie” pod listą map. Gdy pojawi się monit o potwierdzenie, dotknij „Zatrzymaj”, aby przestać udostępniać swoją lokalizację na żywo.

2. Zobaczysz tekst „Zakończono lokalizację na żywo” pod podglądem mapy, aby zaznaczyć, że nie udostępniasz już swojej lokalizacji na żywo. Możesz poszukać tego tekstu, aby potwierdzić, że przestałeś udostępniać lokalizację.

Udostępnij lokalizację WhatsApp: często zadawane pytania

Jak często aktualizowana jest lokalizacja WhatsApp na żywo?

Udostępnianie lokalizacji WhatsApp na żywo odbywa się w czasie rzeczywistym, dlatego aplikacja stale aktualizuje Twoją lokalizację do kontaktu, o ile masz niezawodne połączenie internetowe.

  Jak włączyć filtry ekranu, aby zrekompensować daltonizm w iOS 10

Jak dokładna jest lokalizacja na żywo WhatsApp?

Lokalizacja na żywo, którą udostępniasz w WhatsApp, ma dokładność do 10 metrów.

Czy mogę udostępniać lokalizację na żywo w WhatsApp Web?

Nie, nie można wysłać swojej aktualnej lokalizacji komuś w WhatsApp Web.

Udostępnij lokalizację WhatsApp bliskim znajomym i rodzinie

Udostępnianie swojej lokalizacji w WhatsApp to wygodny sposób, aby Twoi znajomi i rodzina mogli łatwo Cię zlokalizować w razie potrzeby lub podczas podróży. Dzięki funkcji lokalizacji na żywo mogą być również świadomi Twojej aktualnej lokalizacji w czasie rzeczywistym. Tymczasem, jeśli chcesz szybko napisać do kogoś SMS-a, powiedzmy, aby zadzwonić po pomoc, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat wysyłania wiadomości WhatsApp bez zapisywania numeru telefonu.

x