Jak automatycznie ponownie uruchomić aplikację, która uległa awarii w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje ulegają awarii w systemie Windows 10. Niektóre ulegają awarii, ponieważ są niestabilne, niektóre ulegają awarii, ponieważ nie są w stanie uzyskać potrzebnej mocy / zasobów, a inne ulegają awarii z przypadkowych powodów. Idealnie stabilna aplikacja może ulec awarii, jeśli coś jest nie tak z systemem operacyjnym lub jeśli brakuje innego komponentu, od którego ona zależy, lub jest on uszkodzony lub niestabilny. Niektóre aplikacje uruchomią się ponownie po awarii, ale większość nie. Jeśli chcesz automatycznie ponownie uruchomić aplikację, która uległa awarii, możesz to zrobić za pomocą opcji Uruchom ponownie po awarii.

Restart on Crash to bezpłatna aplikacja, która umożliwia monitorowanie wybranych aplikacji (według własnego wyboru). Aplikacja może monitorować aplikację, która ulega awarii lub po prostu wykryć, czy aplikacja nie działa. W pierwszym przypadku, jeśli system Windows wygeneruje komunikat, że aplikacja nie odpowiada, aplikacja może ją również odrzucić.

  Jak przełączać wirtualne pulpity za pomocą gestów myszy w systemie Windows 10

Automatycznie uruchom ponownie aplikację, która uległa awarii

Ściągnij i uruchom Restart w przypadku awarii. Dobrze jest mieć już uruchomioną aplikację, którą chcesz ponownie uruchomić, ponieważ ułatwia to dodanie jej do listy aplikacji Uruchom ponownie po awarii wymaga ponownego uruchomienia w przypadku awarii.

Kliknij przycisk Dodaj, aby dodać aplikację do monitorowania w celu ponownego uruchomienia po awarii.

W oknie, które zostanie otwarte, możesz dodać aplikację, klikając przycisk „Wybierz plik” i wybierając plik EXE aplikacji lub klikając „Wybierz uruchomioną aplikację” i wybierając aplikację z listy uruchomionych aplikacji, która zostanie otwarta.

Uważaj jednak na tę listę; zawiera również listę procesów systemowych i innych usług, które system działa. Nie wybieraj czegoś, czego nie rozpoznajesz. Po dodaniu aplikacji możesz ją ponownie uruchomić, gdy ulegnie awarii lub, jeśli chcesz, aby aplikacja została uruchomiona, jeśli jeszcze nie jest uruchomiona, wybierz opcję „Nie działa”.

  Jak uzyskać menu kontekstowe systemu Windows 10 w systemie Windows 11?

To wszystko, co musisz zrobić. Kliknij OK i zminimalizuj do systemu spróbuj.

Gdy funkcja Restart on Crash wykryje, że aplikacja uległa awarii lub przestała działać (w zależności od ustawień), odczeka 60 sekund, zanim ponownie uruchomi aplikację. Możesz to zmienić, klikając przycisk Ustawienia w głównym oknie aplikacji. Jeśli chodzi o ustawienia ponownego uruchamiania, są one ustawiane na podstawie aplikacji.

Aplikacja daje mieszane wyniki z aplikacjami UWP. Działa ze Slackiem, ale nie z Netflixem. Jeśli zamierzasz użyć opcji Uruchom ponownie po awarii, aby upewnić się, że dana aplikacja działa zawsze, powinieneś przetestować ją z wyprzedzeniem.

Restart on Crash jest odpowiedzialny tylko za ponowne uruchomienie aplikacji. Nie zapisze żadnej pracy w toku i nie otworzy ponownie otwartego pliku.

  Oferta bezpłatnej aktualizacji systemu Windows 10 wygasa za 15 dni

Jeśli chcesz zamknąć aplikację w określonym czasie, istnieje aplikacja, która może to zrobić.

x