Jak automatycznie publikować filmy z YouTube’a na Twitterze w 2019 roku

Jeśli chcesz automatycznie publikować filmy z YouTube na Twitterze, wszystkie przewodniki wskazują na przestarzałą metodę. YouTube przed styczniem 2019 r. Umożliwiał użytkownikom łączenie konta na Twitterze z usługą i automatyczne udostępnianie filmów. Teraz usunęła tę opcję. Aby automatycznie publikować filmy z YouTube’a z określonego kanału na Twitterze, potrzebujesz usługi pośrednika, aby wykonać to zadanie. Zapier idealnie pasuje do rachunku.

Zapier ma darmowy plan z ograniczeniami. Darmowy plan pozwala na użycie 5 „ zapów ”, które są w zasadzie 5 automatycznymi działaniami, i mogą to być proste 2-etapowe działania. Udostępnianie wideo z YouTube na Twitterze idealnie pasuje do tego, jednak jeśli chcesz udostępniać filmy z wielu kanałów, tj. Więcej niż 5, prawdopodobnie będziesz musiał kupić subskrypcję premium dla usługi.

Filmy z YouTube’a na Twitterze

Zarejestruj darmowe konto Zapier i zweryfikuj swój adres e-mail, zanim przejdziesz dalej. Po zarejestrowaniu się i zweryfikowaniu kliknij przycisk „Zrób zapa” u góry. Na stronie „Wybierz aplikację wyzwalającą” wybierz YouTube. W wyzwalaczach YouTube wybierz „Nowy film na kanale”. Na następnej stronie wybierz „Połącz konto” i upoważnij Zapier do połączenia się z Twoim kontem YouTube.

Po podłączeniu konta musisz wprowadzić nazwę kanału YouTube, z którego chcesz automatycznie udostępniać filmy. Kliknij Kontynuuj. Domyślna akcja załatwi sprawę. Przetestuj go po wyświetleniu monitu, a będzie mógł pobrać najnowsze wideo z wybranego kanału.

Po fazie testowania musisz wybrać aplikację Action. Wybierz Twitter i dla akcji wybierz „Utwórz tweeta”. Następnie połącz swoje konto na Twitterze.

Po wyświetleniu monitu o skonfigurowanie wiadomości na Twitterze kliknij przycisk dodawania elementów i wybierz opcję Tytuł i adres URL z opcji na liście.

Kliknij Kontynuuj i wyślij testowy tweet, aby upewnić się, że wszystko jest skonfigurowane poprawnie. Kliknij Kontynuuj i włącz Zap, gdy zostaniesz o to poproszony. To powinno załatwić sprawę. Zapier będzie teraz tweetować filmy przesłane na wybrany kanał do połączonego konta na Twitterze. Adres URL nie oznacza, że ​​został udostępniony za pośrednictwem usługi. Wygląda na to, że udostępniłeś go za pomocą wbudowanej opcji udostępniania YouTube.

Ponieważ masz 5 zapów do wykorzystania w bezpłatnym abonamencie, możesz ustawić więcej, aby tweetować nowe filmy z czterech innych wybranych kanałów. Zapier trochę powolnie sprawdza, czy są nowe filmy, więc ma tę małą wadę, ale obecnie jest to najlepszy sposób na zautomatyzowanie udostępniania.

x