Jak automatycznie zmienić rozmiar odtwarzacza VLC dla pionowych filmów

Filmy zawsze były nagrywane w trybie poziomym. Dawno, dawno temu były kwadratowe, ale gdy zniknęła era kwadratowych monitorów, filmy stały się zorientowane na krajobraz. Potem telefony dostały aparaty fotograficzne, które stały się niesamowicie dobre, a teraz mamy pionowe filmy. Odrzucono pionowe filmy, a potem aplikacje takie jak Snapchat i Instagram dały im prawdziwy dom, więc nigdy nie odchodzą. Oto jak możesz automatycznie zmienić rozmiar odtwarzacza VLC dla pionowych filmów, jeśli odtwarzasz je na komputerze.

Zmień rozmiar odtwarzacza VLC dla pionowych filmów

Otwórz odtwarzacz VLC i przejdź do Narzędzia> Preferencje z paska menu lub po prostu naciśnij Ctrl + P, aby otworzyć preferencje aplikacji.

W oknie preferencji przejdź do karty Interfejs i poszukaj opcji o nazwie „Zmień rozmiar interfejsu do rozmiaru wideo”. Włącz go i kliknij przycisk Zapisz u dołu.

Następnie zamknij, a następnie uruchom ponownie odtwarzacz VLC. Odtwórz pionowe wideo, a odtwarzacz automatycznie zmieni rozmiar, aby go dopasować. Oznacza to, że po obu stronach lub na górze lub na dole filmu nie będzie czarnych pasków. Okno będzie ściśle przylegać do ramki wideo.

To ustawienie będzie dotyczyć wszystkich filmów, a nie tylko filmów pionowych. Oznacza to, że każdy film odtwarzany w odtwarzaczu VLC zmusi okno aplikacji do zmiany rozmiaru, aby dokładnie go dopasować. Opcji zmiany rozmiaru okna zgodnie z rozmiarem wideo nie można zastosować tylko do jednego rodzaju wideo.

Powinniśmy wspomnieć, że ta funkcja jest nieco wadliwa. Istnieje już od ponad trzech lat, ale równie długo był zepsuty. Czasami odtwarzacz VLC nie zmienia rozmiaru zgodnie z rozmiarem wideo. Innym razem nie wykrywa rozmiaru filmu i po prostu działa w nieprawidłowym rozmiarze. Może to mieć związek z brakiem pewnych informacji w pliku wideo.

Jeśli odtwarzacz VLC konsekwentnie nie zmienia swojej wielkości poprawnie dla określonego filmu, ale działa dobrze dla wszystkich innych filmów, najprawdopodobniej oznacza to problem z filmem. Zawsze możesz ręcznie zmienić rozmiar odtwarzacza.

Pionowe filmy są popularne na platformie mobilnej, a nie na komputerze. Znajdziesz te filmy na Facebooku i Twitterze, ale strony te mogą dobrze odtwarzać filmy i nie potrzebujesz odtwarzacza wideo zoptymalizowanego do pionowych filmów na pulpicie. Miejmy nadzieję, że to się nigdy nie zmienia.

x