Jak dodać sprzężenie zwrotne wibracji do klawiszy twardych na Androidzie [No Root]

Udostępnij teraz w social media:

Urządzenia z Androidem mogą wyświetlać dotykowe informacje zwrotne, gdy na nich piszesz. Wyczuwalna informacja zwrotna informuje o naciśnięciu klawisza. To sposób, aby klawisze programowe były nieco bardziej realistyczne. Kiedy piszemy za pomocą rzeczywistej klawiatury fizycznej, jesteśmy bardziej pewni, czy klawisz został faktycznie naciśnięty. W przypadku urządzeń z ekranem dotykowym to nie to samo, stąd potrzeba dotykowego sprzężenia zwrotnego. Haptyczne sprzężenie zwrotne istnieje wyłącznie dla klawiszy programowalnych, a nie dla klawiszy twardych. To powiedziawszy, dość łatwo jest dodać sprzężenie zwrotne wibracji do twardych klawiszy. Nie potrzebujesz nawet zrootowanego urządzenia.

Aby dodać wibracje do klawiszy w telefonie z Androidem, potrzebujesz VibeOnKey. Jest to bezpłatna aplikacja na Androida dostępna w sklepie Google Play, która umożliwia dodawanie wibracji do klawiszy na prawie każdym urządzeniu z Androidem. Umożliwia dodawanie wibracji do klawiszy domowych, głośności, zasilania, tyłu i ostatnich klawiszy.

Włącz dostęp do ułatwień dostępu

Po zainstalowaniu VibeOnKey musisz przyznać mu dostęp do ustawień ułatwień dostępu. Otwórz aplikację i dotknij „Ustawienia ułatwień dostępu” u góry. Nastąpi przełączenie do aplikacji Ustawienia Androida i ekran ułatwień dostępu. Poszukaj VibeOnKey na tym ekranie i włącz dostęp.

Skonfiguruj informacje o wibracjach

Otwórz VibeOnKey i dotknij Klawisze. Wybierz z menu ekranowego, dla którego klawisza chcesz włączyć wibracje. Informacje zwrotne są natychmiast włączane. Nie musisz ponownie uruchamiać urządzenia ani niczego podobnego, aby zadziałało.

VibeOnKey pozwala dostosować poziom wibracji urządzenia. Ponieważ służy to tylko do poinformowania Cię, czy klawisz został naciśnięty, czy nie, możesz ustawić wartość dość niską. Domyślnie wibruje przez 30 ms. Możesz ją zwiększyć lub zmniejszyć za pomocą suwaka „Siła”.

  Czym są słuchawki Dolby Dimension?

Menu klawiszy, dla których można włączyć wibracje, zawiera również klawisze „Ostatnie” i „Wstecz”. Wiele telefonów, zwłaszcza nowsze modele, ma miękkie klawisze Ostatnie i Wstecz. Na powyższym zrzucie ekranu trójkąt skierowany w lewo i kwadrat na pasku nawigacji to odpowiednio klawisze Wstecz i Ostatnie. W takich przypadkach, tj. Gdy urządzenie ma klawisze programowe do tych funkcji, nie należy włączać wibracji. Zamiast tego po prostu włącz opinie po dotknięciu ekranu.

VibeOnKey to świetna aplikacja, jeśli masz upośledzenie lub jeśli Twoje przyciski są wadliwe i chcesz wiedzieć, kiedy faktycznie je nacisnąłeś.

Zainstaluj VibeOnKey ze sklepu Google Play

x