Jak dodawać tematy do swoich rolek na Instagramie

Ważne jest, aby mieć pewność, że Twoje Instagram Reels docierają do właściwych osób. Można to osiągnąć na kilka sposobów, a jednym z nich jest funkcja Tematy na Instagramie.

Nie do końca znasz tematy na Instagramie? Oto, czym różnią się od hashtagów i jak dodać je do swoich bębnów.

Jakie są tematy na Instagramie?

Kiedy dodajesz tematy do swoich Reels, Instagram odpowiednio je klasyfikuje, aby pokazać je osobom, które mogą być nimi zainteresowane.

Już słyszymy Twoje pytanie: „Czy nie do tego właśnie służą hashtagi?”.

Tematy różnią się od hashtagów na wiele sposobów:

 • Nie możesz wyszukiwać tematów na Instagramie tak, jak za pomocą hashtagów. Listy tematów nie znajdziesz nigdzie w aplikacji, chyba że dodasz je do swoich Reels.
 • Podobnie nie możesz przeglądać treści opublikowanych w tematach, tak jak to możliwe za pomocą hashtagów. Na przykład w aplikacji nie znajdziesz karty Tematy. Instagram decyduje, jakie krążki pokaże Ci na podstawie Twoich zainteresowań i tematów dodanych do krążków bez Twojej wiedzy.
 • Tematy są ograniczone do Reels, a hashtagi można dodawać do szerokiego zakresu treści.
 • Możesz dodać tylko ograniczoną liczbę tematów, a do posta możesz dodać aż 30 hashtagów.

Zaletą jest to, że prawdopodobnie bardziej spodobają Ci się krążki wyświetlane na podstawie tematów, w których zostały podzielone na kategorie. Dzięki hashtagom użytkownicy mogą dodawać modne słowa i nieistotne frazy, aby ich treści zobaczyło więcej osób. Może się więc zdarzyć, że zobaczysz treści, które w rzeczywistości Cię nie interesują z powodu upychania słów kluczowych.

Tematy oferują bardziej ukierunkowane podejście do docierania do właściwych odbiorców.

Jak dodawać tematy do swoich rolek na Instagramie

Strona Dla Ciebie TikToka pokazuje treści, które mogą Ci się spodobać, na podstawie tego, co już lubisz. Działa to podobnie do tematów, więc chcesz dodać tematy, które skierują Cię do kanałów odpowiednich osób.

Wykonaj poniższe kroki, aby dodać tematy i zwiększyć swoje szanse na utworzenie wirusowych Instagram Reels:

 • Otwórz aplikację Instagram na swoim telefonie komórkowym i dotknij przycisku Prześlij (ikona +).
 • Wybierz opcję Rolka.
 • Wybierz treść do przesłania i rozpocznij jej edycję w normalny sposób.
 • Gdy dojdziesz do ostatniej strony przed publikacją, dotknij Dodaj tematy i wybierz maksymalnie trzy. Możesz wybierać tematy z różnych kategorii.
 • Gdy skończysz, dotknij Gotowe i naciśnij przycisk Udostępnij, aby opublikować swój Reel.
 • Wybrane przez Ciebie tematy nie będą widoczne na Twoim szpuli. Nie ma też bezpośredniego sposobu sprawdzenia skuteczności dodanych tematów, ale to nie znaczy, że nie można spróbować.

  Pobaw się różnymi tematami, aby zobaczyć, jak skuteczne są. Zacznij od wykorzystania tych samych tematów na swoich szpulach (upewnij się, że znajdują się w tej samej niszy lub niszach pokrewnych). Zrób to przez chwilę, aby śledzić ich skuteczność, a następnie wypróbuj inny zestaw tematów i porównaj wyniki. Zwróć uwagę na wszelkie zmiany w wizytach profilowych, zaangażowaniach i obserwacjach. Powinno to pomóc Ci ocenić, które tematy i ich kombinacje dają najlepsze wyniki.

  Jeśli Twoje filmy na Instagramie nie uzyskują wyświetleń, włączenie tematów może pomóc Ci wrócić na właściwe tory.

  Pomóż swoim kołowrotkom zostać odkrytym na Instagramie

  Prawdopodobnie robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby rozwijać swoje konto na Instagramie. Być może publikujesz regularnie, tworząc wysokiej jakości treści i wszystko pomiędzy.

  Jeśli interesują Cię Reels, rozważ dodanie tematów, aby zwiększyć szanse na to, że zobaczą je osoby, którym mogą się one naprawdę spodobać. Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwe wyniki, upewnij się, że dodajesz tematy w sposób zamierzony.