Jak dostosować pasek dotykowy na MacBooku Pro

Pasek dotykowy to najnowsza aktualizacja sprzętu w linii MacBooków Apple. To dotykowy panel wejściowy umieszczony nad klawiaturą z kontekstowymi klawiszami programowymi. Klawisze zmieniają się w zależności od aktualnie aktywnej aplikacji. Pokazuje kilka domyślnych przełączników systemu. Nie będziemy debatować, czy ta funkcja jest przydatna, czy nie, ani czy jest warta aktualizacji. Możesz polubić funkcjonalność paska Touch Bar, ale możesz nie lubić klawiszy programowych na nim. W takim przypadku dość łatwo jest dostosować pasek dotykowy na MacBooku.

Będziemy mieć do czynienia z dwoma typami ustawień dostosowywania; przyciski domyślne i przyciski specyficzne dla aplikacji.

Dostosuj domyślne klawisze na pasku dotykowym

Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do zestawu preferencji Klawiatura. Tutaj możesz dostosować pasek dotykowy. Jest tutaj kilka ustawień, które pozwalają dostosować pasek dotykowy. Pierwsza to menu rozwijane „Pokazy paska dotykowego”. Ma trzy opcje; Elementy sterujące aplikacjami z paskiem sterowania umożliwiają wyświetlanie przycisków aplikacji wraz z przełącznikami systemowymi, rozwinięty pasek sterowania pokazuje pełny zestaw dostępnych przełączników, a elementy sterujące aplikacji pokazują tylko elementy sterujące specyficzne dla aplikacji.

Możesz zmienić, które przełączniki systemowe są wyświetlane na pasku sterowania. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Dostosuj pasek kontrolny” u dołu preferencji klawiatury. Przejdziesz do trybu edycji paska Touch Bar. Aby dodać przełącznik, po prostu przeciągnij i upuść go na wirtualny pasek dotykowy widoczny na ekranie. Aby usunąć przełącznik, przeciągnij go do lewej ikony kosza.

Dostosuj klawisze specyficzne dla aplikacji na pasku dotykowym

Możesz dostosować klawisze aplikacji na pasku Touch Bar dla aplikacji, które ją obsługują. W naszym przykładzie korzystamy z przeglądarki Chrome, która właśnie dodała obsługę paska Touch Bar w wersji 60. Proces dostosowywania klawiszy aplikacji jest taki sam dla wszystkich aplikacji.

Otwórz aplikację i wybierz Widok> Dostosuj pasek dotykowy.

Przejdziesz do trybu edycji paska dotykowego, ale dla elementów sterujących tej konkretnej aplikacji. Panel u dołu pokazuje, które przyciski można dodać do paska Touch Bar. Przeciągnij i upuść przycisk z panelu na wirtualny pasek, aby go dodać. Przeciągnij i upuść przycisk na ikonę kosza po lewej stronie, aby go usunąć. Niektóre aplikacje, takie jak Chrome, pozwalają na dodanie pustej przestrzeni między przyciskami, ale nie wszystkie aplikacje to zrobią.

Zawsze możesz wrócić do domyślnego zestawu klawiszy, przeciągając i upuszczając domyślny zestaw na wirtualny pasek.