Jak dostosować prędkość odtwarzania w aplikacji YouTube

Możesz zarządzać prędkością odtwarzania wideo w YouTube w przeglądarce. Jest to długoletnia funkcja na stronie internetowej, a elementy sterujące prędkością odtwarzania pozwalają przyspieszyć lub spowolnić wideo. Jeśli korzystasz z YouTube do oglądania zwiastunów filmowych lub najnowszego teledysku ulubionego artysty, sterowanie prędkością nie jest dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak korzystasz z YouTube, aby korzystać ze wszystkich treści edukacyjnych, wskazówek technologicznych, a nawet przewodników po grze, ta funkcja jest przydatna. Możesz teraz dostosować prędkość odtwarzania w aplikacji YouTube na iOS.

Jest wysoce prawdopodobne, że aplikacja YouTube na Androida ma tę funkcję od dłuższego czasu i dopiero wersja na iOS nadrabia zaległości. Niezależnie od tego możesz dostosować prędkość odtwarzania w aplikacji YouTube w ten sam sposób na obu platformach.

Szybkość odtwarzania w aplikacji YouTube

Otwórz aplikację YouTube i wybierz film do obejrzenia. Stuknij przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu, aby wyświetlić menu opcji wideo.

Z menu wybierz opcję Szybkość odtwarzania. Otworzy się drugie menu z prędkościami odtwarzania. Wybierz prędkość odtwarzania wideo. Prędkości 1,25x, 1,5x i 2x sprawią, że wideo będzie odtwarzane szybciej. Szybkość 0,75x, 0,5x i 0,25x spowolni wideo. Ponadto 0,25x jest wolniejsze niż 0,75x.

To ustawienie będzie zgodne z tą samą konwencją, co w wersji internetowej. Jeśli zmienisz prędkość odtwarzania wideo, będzie to dotyczyć tylko tego wideo. To ustawienie nie będzie obowiązywać we wszystkich odtwarzanych filmach. Musisz zmieniać prędkość dla każdego filmu i musisz to zmieniać za każdym razem, gdy oglądasz wideo. Na przykład, jeśli odtworzysz wideo z 2x szybkością, a później odtworzysz je ponownie, będzie odtwarzane z normalną szybkością.

Różnica cech

Często występuje rozbieżność funkcji między aplikacjami Google na iOS a tymi samymi aplikacjami na Androida. W przypadku aplikacji takich jak Chrome ta rozbieżność jest często przypisywana ograniczeniom nałożonym przez iOS, a nie tyle winie Google. W przypadku innych aplikacji, takich jak YouTube, trudniej jest wyjaśnić tę rozbieżność.

To nie jedyna funkcja, która pojawia się późno w YouTube na iOS. Przyciski przewijania do przodu i do tyłu w YouTube Android nadal nie zostały dodane do aplikacji na iOS. Użytkownicy muszą skorzystać z paska wyszukiwania na dole filmu, jeśli chcą przeskoczyć do przodu lub cofnąć się do jakiegoś miejsca w filmie.