Jak dostosować schemat kolorów w pakiecie Microsoft Office

Wszystkie aplikacje Microsoft Office mają różne motywy kolorystyczne, których możesz używać w swoich dokumentach, arkuszach kalkulacyjnych lub prezentacjach. Schematy kolorów nie dotyczą tylko tekstu; są bardzo dobrze zbudowane, dzięki czemu kolory mają zastosowanie do wstawianych kształtów, dodawanych tabel, a nawet nagłówków. Schematy kolorów są w większości dobre. Jeśli jeden lub dwa kolory są wyłączone lub nie wyglądają tak dobrze, jak inne kolory, możesz to zmienić ręcznie, ale to trochę uciążliwe. Lepiej jest wprowadzić zmianę w motywie, dzięki czemu zostanie ona automatycznie zastosowana do odpowiedniego elementu w pliku. Oto, jak możesz dostosować schemat kolorów w pakiecie Microsoft Office.

Dostosuj schemat kolorów

Otwórz dowolną aplikację Microsoft Office i zastosuj schemat kolorów. Schemat kolorów można zastosować na karcie Projektowanie w programie Word. Jest przycisk Kolory, który po kliknięciu wyświetli listę schematów kolorów, które możesz wybrać. Zastosuj ten, którego chcesz użyć, ale ma jeden lub dwa kolory, które nie wyglądają dobrze.

Po zastosowaniu schematu kolorów otwórz ponownie listę schematów kolorów i wybierz opcję Dostosuj kolory na samym końcu listy. Otworzy się nowe okno z bieżącym motywem z opcjami dostosowywania go. Nie wszystkie kolory są opisane przez sposób ich użycia, a obraz po prawej stronie pokazuje, na przykład, jakiego koloru będzie hiperłącze. Większość kolorów ma jednak nazwę „Akcent 1” itp.

Aby zmienić kolor, otwórz menu rozwijane pola koloru. Możesz wybrać kolor spośród innych kolorów w motywie lub możesz wybrać dowolny inny kolor. Po dostosowaniu schematu kolorów musisz go zapisać. Zmiany nie są wprowadzane w oryginalnym motywie. Został zapisany jako inny motyw i możesz nadać mu niestandardową nazwę. Dostęp do zapisanego motywu można uzyskać z tego samego menu rozwijanego kolorów.

Aby ułatwić identyfikację, który kolor jest używany w którym elemencie w dokumencie lub prezentacji, przed dostosowaniem schematu kolorów należy wstawić elementy, których zamierzasz użyć w pliku.

Na przykład, jeśli zamierzasz wstawić tabelę i jakieś kształty, powinieneś dodać kilka pustych i zobaczyć, jak wszystko wygląda. Dobrym pomysłem jest używanie kształtów, wykresów i tabel, które mają więcej niż jeden kolor. Gdy już wiesz, jakie kolory są używane dla danego elementu, możesz łatwiej dostosować go do swoich potrzeb. Zmiany wprowadzone w motywie są odzwierciedlane w miarę ich stosowania.

Utworzony motyw jest dostępny we wszystkich aplikacjach pakietu Office.