12/05/2021

Jak grać w Company of Heroes w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Company of Heroes to strategia czasu rzeczywistego opracowana przez firmę Relic Entertainment. Gra toczy się podczas II wojny światowej i została wydana na systemy Windows, OS X, iOS, Android i Linux. Oto jak możesz grać w Company of Heroes na komputerze z systemem Linux.

Uruchomienie Company of Heroes w systemie Linux

Company of Heroes nie jest natywną grą dla Linuksa, ale dzięki Protonowi działa całkiem dobrze na Linuksie. Niestety, Proton działa tylko z wersją Steam na Linuksa.

Zainstaluj Steam

Instalacja Steam w wersji Linux jest dość łatwa dzięki obsłudze gwiezdnej platformy Valve. Zacznij od uruchomienia okna terminala na pulpicie (Ctrl + Alt + T lub „Terminal” w menu aplikacji).

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, instalacja jest gotowa do rozpoczęcia. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami instalacji, które odpowiadają aktualnie używanemu systemowi Linux.

Ubuntu

Aby pobrać Steam na Ubuntu, musisz uruchomić następującą komendę apt install.

sudo apt install steam

Debiana

Jeśli używasz systemu Debian Linux, najlepszym sposobem na uruchomienie Steam jest pobranie pakietu DEB. Korzystając z poniższego polecenia wget, pobierz najnowszą wersję Steam od Valve.

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb

Po zakończeniu pobierania pakietu Steam DEB można rozpocząć instalację. Używając poniższego polecenia dpkg, zainstaluj najnowszą wersję Steam na Debianie.

sudo dpkg -i steam.deb

Po zainstalowaniu pakietu Steam DEB musisz naprawić wszelkie problemy z zależnościami, które mogły wystąpić. Za pomocą apt-get install -f popraw błędy.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Steam jest na Arch Linux, a jeśli jesteś użytkownikiem, możesz go zainstalować, o ile masz uruchomione repozytorium oprogramowania „multilib”.

Sprawdź -   Jak zmienić rozmiar szablonów programu PowerPoint

Aby włączyć „mutlilib”, otwórz plik /etc/pacman.conf w swoim ulubionym edytorze tekstu (jako root). Po otwarciu pliku tekstowego do edycji zlokalizuj sekcję „multilib” i usuń symbol # przed nią, a także bezpośrednio pod nią. Następnie zamknij plik tekstowy i zapisz go.

Po zapisaniu pliku tekstowego użyj poniższych poleceń, aby uzyskać najnowszą wersję Steam działającą na twoim komputerze.

sudo pacman -Syy
sudo pacman -S steam

Fedora/OpenSUSE

Zarówno Fedora, jak i OpenSUSE mogą uruchamiać Steam za pośrednictwem repozytoriów oprogramowania zawartych w systemie operacyjnym po wyjęciu z pudełka. To powiedziawszy, wydanie Flatpak Steam działa znacznie lepiej i zamiast tego sugerujemy postępowanie zgodnie z tymi instrukcjami.

Sprawdź -   Jak zapisać stronę internetową w Chrome

Flatpak

Aby Steam działał za pośrednictwem Flatpak, musisz zainstalować środowisko wykonawcze Flatpak i skonfigurować sklep z aplikacjami Flathub. Aby środowisko uruchomieniowe działało w twoim systemie, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na ten temat.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Po skonfigurowaniu sklepu z aplikacjami Flathub użyj poniższego polecenia, aby zainstalować Steam.

flatpak install flathub com.valvesoftware.Steam

Zainstaluj Company of Heroes w systemie Linux

Teraz, gdy Steam jest zainstalowany na twoim komputerze, uruchom go i zaloguj się na swoje konto Steam, używając swoich danych logowania. Następnie postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku, aby uruchomić Company of Heroes.

Krok 1: Znajdź przycisk „Steam” i kliknij go myszą. Następnie kliknij przycisk „Ustawienia”, aby uzyskać dostęp do okna ustawień Steam.

W oknie ustawień Steam znajdź sekcję „Gra Steam”. Następnie zaznacz zarówno pole „Włącz Steam Play dla obsługiwanych tytułów”, jak i pole „Włącz Steam Play dla wszystkich innych tytułów”. Kliknij „OK”, aby zapisać ustawienia.

Sprawdź -   Jak skonfigurować uGet downloader w systemie Linux

Krok 2: Znajdź przycisk „Sklep” i kliknij go myszą, aby uzyskać dostęp do sklepu Steam. W sklepie Steam znajdź pole wyszukiwania i kliknij je myszą. Następnie wpisz „Company of Heroes”.

Przejrzyj wyniki wyszukiwania i kliknij „Company of Heroes”, aby uzyskać dostęp do strony sklepu z grą.

Krok 3: Na stronie sklepu Company of Heroes Steam znajdź zielony przycisk „Dodaj do biblioteki” i kliknij go myszą. Po wybraniu tego przycisku będziesz mógł kupić grę za pomocą swojego konta.

Krok 4: Znajdź przycisk „Biblioteka” na Steam i kliknij go, aby uzyskać dostęp do biblioteki gier. Następnie znajdź w swojej bibliotece „Company of Heroes” i kliknij ją prawym przyciskiem myszy.

W menu prawym przyciskiem myszy znajdź pole tekstowe „opcje uruchamiania” i wpisz następujący kod.

PROTON_NO_D3D10=1

Krok 5: Po wprowadzeniu kodu znajdź niebieski przycisk „ZAINSTALUJ” i kliknij go myszą. Wybranie tego przycisku rozpocznie proces instalacji.

Po zakończeniu procesu instalacji Steam zainstaluje Company of Heroes. Aby zagrać w grę, znajdź zielony przycisk „GRAJ”.

x