Udostępnij teraz w social media:

Total War: ROME II to strategiczna gra wideo opracowana przez Creative Assembly i opublikowana przez firmę Sega. Koncentruje się na historycznym społeczeństwie rzymskim w czasie wojny. W tym przewodniku pokażemy, jak sprawić, by Total War: ROME II działał na twoim systemie.

Total War: ROME II działający Linux

Total War: ROME II działa na Linuksie, ale tylko dzięki mocy Protonu, która jest wbudowana w Linuksową wersję Steam. Z tego powodu musimy dowiedzieć się, jak zainstalować Steam w systemie Linux, zanim pokażemy, jak uruchomić Total War: ROME II.

Zainstalować. Parowy

Aby rozpocząć instalację Steam w systemie Linux, otwórz okno terminala na pulpicie systemu Linux. Aby otworzyć okno terminala, naciśnij Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub otwórz okno terminala, wyszukując „Terminal” w menu aplikacji.

Po otwarciu aplikacji terminalowej postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wiersza poleceń przedstawionymi poniżej, aby uruchomić aplikację Steam na swoim komputerze.

Ubuntu

W systemie Ubuntu aplikację Steam można łatwo zainstalować za pomocą następującego polecenia Apt.

sudo apt install steam

Debian

Osoby korzystające z Debian Linux muszą ręcznie pobrać pakiet Steam DEB. Aby rozpocząć proces pobierania, otwórz okno terminala i użyj poniższego polecenia wget downloader.

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb

Po pobraniu najnowszego pakietu Steam DEB na swój komputer z systemem Debian można rozpocząć instalację. Aby zainstalować pakiet na komputerze, użyj poniższego polecenia dpkg.

sudo dpkg -i steam.deb

Teraz, gdy pakiet Steam DEB jest w pełni zainstalowany na komputerze z systemem Linux, użyj poniższego polecenia Apt-get, aby poprawić wszelkie zależności, które mogły pojawić się podczas procesu instalacji.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Jeśli korzystasz z Arch Linux, będziesz mógł uruchomić aplikację Steam za pomocą następującego polecenia Pacman.

sudo pacman -S steam

Fedora / OpenSUSE

Jeśli korzystasz z Fedory lub OpenSUSE Linux, będziesz mógł zainstalować Steam za pomocą źródeł oprogramowania zawartych w tych dystrybucjach. Jednak wydanie Flatpak na Steam działa znacznie lepiej w tych dystrybucjach, więc zalecamy zainstalowanie go zamiast tego.

Sprawdź -   Jak konwertować pliki wideo do formatu MP3 w systemie Linux

Flatpak

Aby Steam działał na Flatpak w systemie Linux, musisz skonfigurować środowisko wykonawcze Flatpak. Aby skonfigurować środowisko wykonawcze Flatpak na komputerze, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na ten temat.

Po skonfigurowaniu środowiska wykonawczego Flatpak na komputerze użyj poniższego polecenia zdalnego dodawania, aby dodać sklep z aplikacjami Flathub do komputera. Ten sklep z aplikacjami umożliwi zainstalowanie Steam.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Po skonfigurowaniu sklepu z aplikacjami Flathub nadszedł czas, aby zainstalować Steam. Korzystając z poniższego polecenia flatpak install, zainstaluj najnowszą wersję Steam na swoim komputerze.

flatpak install flathub com.valvesoftware.Steam

Zainstaluj Total War: ROME II w systemie Linux

Teraz, gdy Steam jest już zainstalowany na komputerze z systemem Linux, otwórz aplikację i zaloguj się przy użyciu poświadczeń użytkownika. Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku, aby Total War: ROME II działał w systemie Linux.

Sprawdź -   Jak nagrywać rozmowy głosowe Discord w systemie Linux

Krok 1: Znajdź menu „Steam” i kliknij je w Steam. Następnie znajdź opcję „Ustawienia” i wybierz ją, aby otworzyć obszar ustawień Steam. W ustawieniach Steam znajdź „Steam Play” i kliknij na nią.

W Steam Play zaznacz „Włącz Steam Play dla obsługiwanych tytułów” i „Włącz Steam Play dla wszystkich innych tytułów”. Wybierz przycisk „OK”, aby potwierdzić zmiany.

Krok 2: Znajdź przycisk „SKLEP” i kliknij go, aby uzyskać dostęp do sklepu Steam. W sklepie Steam znajdź pole wyszukiwania i kliknij je. Następnie wpisz „Total War: ROME II” i naciśnij klawisz Enter.

Przejrzyj wyniki wyszukiwania gry Total War: ROME II i kliknij ją, aby dodać ją do swojego konta.

Sprawdź -   Jak zmienić język w Ubuntu

Krok 3: Znajdź przycisk „BIBLIOTEKA” i znajdź „Total War: ROME II”. Gdy już ją znajdziesz, wybierz niebieski przycisk „INSTALUJ”, aby pobrać i skonfigurować grę w systemie Linux.

Po zakończeniu instalacji kliknij prawym przyciskiem myszy Total War: ROME II na pasku bocznym i wybierz przycisk „Właściwości”. Następnie znajdź „Zgodność”, zaznacz „Wymuś użycie określonego narzędzia zgodności Steam Play” i ustaw je na „4.11”.

Krok 4: Znajdź przycisk „Ustaw opcje uruchamiania” i kliknij go. Następnie wklej do niego następujący kod.

PROTON_USE_WINED3D=1 %command%

Krok 5: Znajdź zielony przycisk „GRAJ” i kliknij go, aby rozpocząć grę. Po kliknięciu Steam spróbuje skonfigurować grę dla systemu Linux. Usiądź wygodnie i bądź cierpliwy. Po zakończeniu uruchomi się Total War: ROME II. Cieszyć się!

Rozwiązywanie problemów

Czy masz problemy z graniem w Total War: ROME II na komputerze z systemem Linux? Aby uzyskać pomoc, odwiedź stronę Total War: ROME II ProtonDB.