Jak kopiować i wklejać warstwy między plikami PSD za pomocą skrótów klawiaturowych


Możesz kopiować warstwy między plikami PSD, przeciągając je i upuszczając. Aby to zrobić, musisz przeciągnąć warstwę z jednego pliku do drugiego. Nie jest to najłatwiejszy ani najwygodniejszy sposób kopiowania warstw. Photoshop ma interfejs z zakładkami i możesz oddzielić jeden plik od reszty. To znacznie ułatwia przeciąganie i upuszczanie warstw lub grup, ale nadal nie jest to to samo, co prosta funkcja kopiuj / wklej. Funkcja kopiuj / wklej w programie Photoshop nie działa dla całych warstw. Zamiast tego możesz skopiować zawartość warstwy z jednego pliku do drugiego. Copio to zestaw prostych skryptów, które umożliwiają kopiowanie / wklejanie warstw między plikami PSD za pomocą skrótów klawiaturowych. Te skrypty działają tylko w programie Photoshop CC, a nie w programie Photoshop CS.

Pobierz Copio z linku na końcu tego posta. Powinniśmy Cię teraz ostrzec, że musisz podać swój adres e-mail, aby uzyskać link do pobrania. Niestety nie da się tego obejść. Te skrypty działają zarówno w systemie Windows, jak i macOS.

Po pobraniu Copio wyodrębnij go. Wewnątrz powinien znajdować się folder o nazwie „Copio”. Skopiuj ten folder do następującej lokalizacji w katalogu programu Photoshop;

… / Presets / Scripts

Aby to zrobić, możesz potrzebować uprawnień administratora.

Po skopiowaniu folderu do katalogu programu Photoshop musisz skonfigurować skróty klawiaturowe, które będą uruchamiać te skrypty. Aby to zrobić, otwórz program Photoshop. Przejdź do Plik> Skróty klawiaturowe.

W oknie Skróty klawiaturowe i menu przejdź do karty Skróty klawiaturowe. Rozwiń sekcję „Plik” i przewijaj ją, aż zobaczysz „Skrypty”. Poszukaj skryptów, które właśnie skopiowałeś. Pojawią się tutaj i zaczną się od „Copio”.

Kliknij skrypt i zapisz dla niego skrót klawiaturowy. Prawdopodobnie nie chcesz zastępować żadnego z domyślnych skrótów klawiaturowych w programie Photoshop, więc użyj następujących, które nie kolidują z nimi;

Kopiuj: Ctrl + Shift + Q

Wklej: Ctrl + Shift + P

copio

To wszystko, czego potrzeba, aby go skonfigurować. Możesz zacząć go używać od razu.

Pobierz Copio