Jak korzystać z cyfrowego dotyku w aplikacji Wiadomości w systemie iOS 10

Aplikacja Wiadomości w iOS 10 ma teraz wbudowany cały system aplikacji. W aplikacji Wiadomości udostępniono mnóstwo aplikacji z naklejkami. Oczywiście w tej aplikacji wprowadzono wiele innych funkcji, z których jedną jest Digital Touch. Jest to wbudowane narzędzie do rysowania, które umożliwia rysowanie i wysyłanie wiadomości do dowolnego kontaktu iMessage. Ma ustawienia wysyłania pocałunku, złamanego serca lub kuli ognia. Dodatkowo możesz go użyć do zrobienia zdjęcia i narysowania go. Ta funkcja została pierwotnie wprowadzona w Apple Watch i została dodana do iOS 10. Oto jak to działa.

Dostęp do Digital Touch Message

Otwórz aplikację Wiadomości i dotknij przycisku tuż obok przycisku aparatu. Wygląda na to, że dwa palce dotykają ikony serca. Po aktywacji panel zastąpi klawiaturę specjalnym obszarem do rysowania wiadomości, listą szybkich ustawień wstępnych, które można wysłać za pomocą odpowiedniego gestu, kontrolkami koloru atramentu i trybem aparatu.

cyfrowy dotykcyfrowo-dotykowy

Wysyłanie cyfrowego ustawienia dotykowego

Możesz rysować na kanwie Digital Touch, ale zawiera ona kilka gotowych rysunków / obrazów, które możesz wysłać za pomocą odpowiedniego gestu. Na przykład, jeśli dotkniesz i przytrzymasz płótno jednym palcem, wyśle ​​kulę ognia. Aby wyświetlić listę ustawień wstępnych i sposób ich wysłania, dotknij paska po prawej stronie obszaru roboczego.

cyfrowe ustawienia dotykowe cyfrowe ustawienie wstępne

Rysowanie niestandardowej wiadomości za pomocą cyfrowego dotyku

Jeśli chcesz utworzyć niestandardową wiadomość, dotknij małej strzałki skierowanej do góry na samym dole paska ustawień wstępnych. Spowoduje to przełączenie do trybu pełnoekranowego. Nie musisz koniecznie przełączać się na to, aby narysować niestandardową wiadomość, ale łatwiej jest rysować na większym płótnie.

Możesz rysować, co chcesz i zmieniać kolor tuszu, kiedy tylko chcesz. Dotknij przycisku wysyłania u dołu, a zostanie wysłany.

płótno dotykowe cyfrowe cyfrowy dotyk niestandardowy

Korzystanie z cyfrowego dotyku na obrazie lub filmie

Możesz dodać cyfrowe ustawienie dotyku do obrazu lub niestandardowego rysunku na zdjęciu lub małym filmie. Aby to zrobić, dotknij przycisku aparatu wewnątrz cyfrowego panelu dotykowego.

Możesz rysować przed lub po zrobieniu zdjęcia lub nagraniu wideo. Możesz użyć aparatu przedniego lub tylnego. Po nagraniu wideo lub zrobieniu zdjęcia na dole pojawi się przycisk wysyłania. Narysuj lub dodaj gotowe ustawienie, jak chcesz, a następnie wyślij obraz.

cyfrowy aparat dotykowyrysowanie zdjęć cyfrowych dotykiem

Digital Touch działa tylko w przypadku iMessages.