Jak korzystać z funkcji zatwierdzania nowego uczestnika w grupach WhatsApp

Nie ma wątpliwości, że WhatsApp jest najczęściej używaną aplikacją do przesyłania wiadomości na świecie. Aby utrzymać tę pozycję, należąca do Meta platforma komunikacyjna nieustannie pracuje nad poprawą komfortu użytkowania, zarówno poprzez nowe funkcje, jak i ulepszoną ochronę prywatności. Funkcja czatu grupowego WhatsApp jest jedną z najczęściej używanych, ponieważ umożliwia użytkownikom o podobnych zainteresowaniach łączenie się i komunikację. Dlatego WhatsApp wprowadził Społeczności i gromadzi nowe funkcje prywatności, aby dać administratorowi większą kontrolę nad grupami. Jedną z rzeczy, która niepokoi wielu administratorów grup, jest to, że każdy może dołączyć do grupy za pomocą linku z zaproszeniem. Jest to poważny problem związany z bezpieczeństwem, ponieważ nieproszony uczestnik może zaszkodzić prywatności grupy. Aby zwalczyć ten problem, WhatsApp wprowadził nową aktualizację, która pozwala administratorom grup mieć lepszą kontrolę nad osobami, które chcą dołączyć do grupy. Dlatego w tym przewodniku wyjaśniliśmy, jak korzystać z nowej funkcji „Oczekujący uczestnicy”, aby zatwierdzić, kto może, a kto nie może dołączyć do grupy.

Włącz funkcję zatwierdzania nowych uczestników w WhatsApp

W tym artykule opisaliśmy, w jaki sposób administratorzy grup mogą włączyć funkcję „Zatwierdź nowych uczestników” w grupach WhatsApp. Ale wcześniej wyjaśniliśmy, czym jest ta nowa funkcja i dlaczego jest ważna dla użytkowników.

Co to jest funkcja „Zatwierdź nowych uczestników” w WhatsApp?

Wcześniej każdy użytkownik posiadający link z zaproszeniem mógł dołączyć do grupy WhatsApp. Uważano, że jest to kwestia prywatności, ponieważ wiele grup jest zmuszonych do prowadzenia intymnych lub poufnych rozmów. Administratorzy muszą mieć władzę nad tym, kto może, a kto nie może dołączyć do grupy. Nowa aktualizacja WhatsApp koncentruje się na tym aspekcie, ponieważ wprowadzono nową funkcję „Uczestnicy”.

Dzięki tej funkcji administratorzy grup mogą teraz zezwalać lub odmawiać komukolwiek dołączenia do konwersacji. Gdy ta funkcja jest włączona, nawet jeśli użytkownik ma link z zaproszeniem do grupy, będzie musiał czekać na zatwierdzenie przez administratora grupy.

Jak włączyć funkcję zatwierdzania nowych uczestników w grupach WhatsApp

Ta nowa funkcja zatwierdzania jest przydatna dla administratorów grup, ponieważ linki do dołączania są czasami udostępniane online lub na platformach społecznościowych, co prowadzi do napływu ludzi. Ta funkcja pomaga wyeliminować osoby, których nie zaprosiłeś lub nie chcesz dołączyć do grupy. Oto jak możesz to włączyć:

1. Otwórz WhatsApp Messenger na swoim telefonie. Stuknij w nazwę grupy, dla której chcesz włączyć tę funkcję.

2. Teraz dotknij nazwy grupy WhatsApp u góry, aby otworzyć ekran „Informacje o grupie”.

3. Przewiń ekran informacji o grupie, aż znajdziesz opcję „Ustawienia grupy” i dotknij jej.

4. W ustawieniach grupy musisz włączyć opcję „Zatwierdź nowych uczestników”. Domyślnie jest wyłączone.

5. Stuknij w „Zatwierdź nowych uczestników” i wybierz opcję „Włącz” z wyskakującego okienka, aby włączyć funkcję zatwierdzania przez administratora w WhatsApp.

Uwaga: wyskakujące okienko zawiera tekst „Po włączeniu administratorzy muszą zatwierdzić każdego, kto chce dołączyć do grupy”. Administratorzy grupy mają teraz pełną kontrolę nad tym, kto może, a kto nie może dołączyć do grupy.

Jak zatwierdzać lub odrzucać prośby o uczestnictwo w grupach WhatsApp

Teraz, gdy wiesz, jak włączyć ustawienie Zatwierdź nowych uczestników w grupie WhatsApp, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak działa ta funkcja. Poniżej szczegółowo opisaliśmy, w jaki sposób administratorzy mogą zatwierdzać lub odmawiać użytkownikom dołączenia do grupy WhatsApp.

1. Zanim przyjrzymy się procesowi zatwierdzania, zobaczmy szybko, co widzi użytkownik, który otrzymuje link z zaproszeniem do grupy, gdy ta funkcja jest włączona. Po naciśnięciu przycisku „Dołącz do grupy” zobaczysz wyskakujące okienko z przyciskiem „Poproś o dołączenie”. Zawiera również tekst – „Administrator musi zatwierdzić Twoją prośbę”.

2. Wracając do urządzenia administratora, otrzymasz powiadomienie o „oczekującej prośbie” do sprawdzenia, gdy ktoś chce dołączyć do grupy za pośrednictwem linku z zaproszeniem. Dotknij tego powiadomienia, aby przejrzeć prośby. Ewentualnie dotknij nazwy grupy, aby przejść do ekranu „Informacje o grupie”, przewiń w dół, aż znajdziesz opcję „Oczekujący uczestnicy” i dotknij jej.

3. Na następnym ekranie możesz zaakceptować lub odrzucić oczekujące prośby uczestników zgodnie z własnymi preferencjami. I to jest zrobione. Administratorzy grupy WhatsApp mają teraz pełną kontrolę nad tym, kto może dołączyć do grupy, a kto nie.

Zaakceptuj prośbę (L) i Odrzuć prośbę (R)

Funkcja zatwierdzania przez administratora WhatsApp dla nowych uczestników

W ten sposób administratorzy mogą włączyć i używać zupełnie nowej funkcji „Zatwierdź nowych uczestników”, aby poprawić bezpieczeństwo i prywatność grupy WhatsApp. Ta funkcja będzie szczególnie korzystna dla dużych grup intelektualnych, osób pracujących nad projektami biurowymi lub uczelnianymi i wielu innych. Jeśli jesteś zainteresowany sztuczną inteligencją, dodanie ChatGPT do WhatsApp również przyniesie Ci ogromne korzyści. Co więcej, WhatsApp obsługuje teraz reakcje emotikonów na wiadomości oraz funkcję blokady linii papilarnych w celu zwiększenia prywatności. To powiedziawszy, czy jesteś administratorem grupy, który już włączył tę funkcję? Daj nam znać o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

x