01/26/2022

Jak korzystać z kontroli rodzicielskiej w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Kontrola rodzicielska w każdym systemie cyfrowym lub usłudze jest ważna, zarówno dla ochrony niewinnych dzieci przed nieodpowiednimi treściami, jak i dla ochrony systemów przed złośliwymi dziećmi. Windows 10 zapewnia konta dla dzieci i grupy rodzinne, aby ograniczyć zawartość, czas korzystania z ekranu i nie tylko.

Jakie funkcje kontroli rodzicielskiej oferuje system Windows 10?

Logując się na swoje konto, aby uzyskać dostęp do dowolnego urządzenia z systemem Windows, możesz utworzyć konto dziecka, które jest łatwe do monitorowania i regulowania. Wszystkie funkcje kontroli rodzicielskiej są ustawiane dla konta dziecka przez konto rodzica, w tym:

Generowanie raportów aktywności dotyczących korzystania z aplikacji lub gier, historii przeglądarki, wyszukiwań w Internecie i czasu spędzanego przed ekranem
Ograniczanie czasu korzystania z systemu Windows 10 lub Xbox One poprzez tygodniowe harmonogramy
Ograniczanie korzystania z aplikacji i gier na każdym urządzeniu
Blokowanie nieodpowiednich witryn i aplikacji
Zarządzanie portfelem dziecka i uprawnienia do zakupów w Microsoft Store
Śledzenie lokalizacji dziecka na urządzeniu z systemem Android, na którym jest uruchomiony program Microsoft Launcher (lub telefon z systemem Windows 10)

Sprawdź -   Jak utworzyć wyskakujące okienko w programie PowerPoint

Jak utworzyć konto dziecka w systemie Windows 10

Aby uzyskać dostęp do kont Windows 10, otwórz menu Start i wybierz ikonę koła zębatego.

Kliknij „Konta”, aby uzyskać dostęp do menu Ustawienia kont.

Menu ustawień systemu Windows 10

Alternatywnie możesz uzyskać dostęp do menu Ustawienia kont, otwierając menu Start, wpisując „konto” i wybierając opcję „Zarządzaj kontem”.

Windows 10 Zarządzaj swoim kontem

Wybierz kartę „Rodzina i inni użytkownicy” po lewej stronie, a następnie kliknij znak plus (+) obok „Dodaj członka rodziny”.

Menu rodzinne systemu Windows 10

Wybierz „Dodaj członka”. Jeśli Twoje dziecko ma adres e-mail, wpisz go tutaj i kliknij „Dalej”. Jeśli nie, możesz kliknąć „Utwórz adres e-mail dla dziecka”, aby skonfigurować bezpłatne konto e-mail dla dziecka za pośrednictwem programu Microsoft Outlook.

Sprawdź -   Jak skonfigurować serwer plików Samba w systemie Ubuntu

Dodaj konto w systemie Windows 10

Zakładając, że to dziecko ma mniej niż 13 lat, jego konto dziecka będzie gotowe do użycia. Jeśli tworzysz konto dla osoby w wieku powyżej 13 lat, możesz sfałszować jej datę urodzenia podczas tworzenia konta.

Jak zarządzać kontrolą rodzicielską w systemie Windows 10

Chociaż możesz utworzyć konto dziecka bezpośrednio w systemie Windows 10, zostaniesz przekierowany do Rodzina Microsoft witryna internetowa do zarządzania i monitorowania kont, które utworzyłeś dla swojej rodziny. Nadal możesz tworzyć użytkowników z tej witryny. Aby uzyskać dostęp do tej witryny z okna „Rodzina i inni użytkownicy”, kliknij „Zarządzaj ustawieniami rodzinnymi online”.

Windows 10 Zarządzaj ustawieniami rodzinnymi

W witrynie rodziny Microsoft można wyświetlić każde z dodanych kont. Wszystkie ustawienia kontroli rodzicielskiej są domyślnie wyłączone, więc musisz włączać każdą funkcję indywidualnie. Pomaga to również w lepszym zrozumieniu każdej funkcji.

Sprawdź -   Ogłoszono datę premiery systemu Windows 11: 5 października 2021 r.

Zarządzanie rodziną Microsoft

Wybierz „Aktywność” pod dowolnym kontem i włącz przełącznik „Raportowanie aktywności”. Umożliwia to śledzenie aktywności tego konta za pomocą zwykłych raportów e-mailowych lub powrotu do tego menu w dowolnym momencie.

Aktywność Microsoft

Po włączeniu raportowania aktywności przewiń w dół, aby włączyć dodatkowe ograniczenia dotyczące aplikacji i gier, przeglądania Internetu i czasu przed ekranem, klikając „Włącz ograniczenia” obok każdej odpowiedniej funkcji. Możesz także kliknąć karty u góry strony, aby uzyskać dostęp do dowolnej z tych funkcji i zarządzać nią. Witryna internetowa poświęcona bezpieczeństwu rodziny wyjaśnia, jak one działają.

Te rozwiązania do monitorowania obejmują wszystkie komputery z systemem Windows 10 w Twojej rodzinie, a także konsolę Xbox One.

x