Jak korzystać z ręki przewijania pakietu Microsoft Office zamiast paska przewijania

Starsze wersje pakietu Microsoft Office miały widoczną opcję „przesuwania dłoni”, która umożliwia przewijanie plików za pomocą myszy. Ta funkcja nie była widoczna od około pakietu Office 2010, więc oto jak ponownie udostępnić tę bardzo przydatną funkcję.

Co to jest „panning hand”?

Dłoń do przesuwania to narzędzie w niektórych aplikacjach w Microsoft Office (i Internet Explorer), które zmienia wskaźnik myszy na ikonę ręki i pozwala przytrzymać lewy przycisk i przeciągnąć stronę w górę iw dół lub w lewo i w prawo zamiast używać paski przewijania lub kółko myszy.

W starszych wersjach pakietu Office przesuwająca się ręka była widoczna u góry pasków przewijania. W Office 2013 zniknął ze standardowego interfejsu, ale funkcjonalność jest nadal dostępna, jeśli jej potrzebujesz.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku długich dokumentów lub dużych arkuszy kalkulacyjnych, które wychodzą z prawej strony. Ręka przesuwająca jest bardzo precyzyjna i umożliwia przeciąganie strony we wszystkich kierunkach, w tym po przekątnej, dlatego było popularnym narzędziem do poruszania się po dużych arkuszach kalkulacyjnych, przewijanych w dół iw poprzek.

Być może zauważyłeś, że mówiliśmy, że jest to popularne narzędzie do poruszania się po dużych arkuszach kalkulacyjnych. Dzieje się tak, ponieważ niestety ręka do panoramowania nie jest już dostępna w programie Excel, ale nadal jest dostępna dla programów OneNote, Word i Outlook.

Jak sprawić, by „ręka panoramowania” była widoczna?

Ręka przesuwająca nie może zostać ponownie dodana do górnej części pasków przewijania – co uważamy za wstyd, ponieważ jest naprawdę przydatna – ale można ją dodać do wstążki lub paska narzędzi szybkiego dostępu. Proces jest podobny dla obu, ale dodamy go do paska narzędzi szybkiego dostępu. Jeśli chcesz dodać go do wstążki, mamy do tego instrukcje.

W tym przykładzie będziemy używać programu Word, ale instrukcje są takie same w programach OneNote i Outlook.

Otwórz aplikację Word, kliknij strzałkę w dół na pasku narzędzi szybkiego dostępu, a następnie wybierz „Więcej poleceń”.

Plik

Wybierz strzałkę obok „Popularne polecenia” i wybierz z menu „Polecenia nie na wstążce”.

Plik

Przewiń w dół do polecenia „Przesuwanie dłoni” i wybierz je. Kliknij przycisk „Dodaj”, a następnie wybierz „OK”.

Plik

Symbol ręki będzie teraz widoczny na pasku narzędzi szybkiego dostępu.

Polecenie przesuwającej dłoni widoczne na pasku narzędzi.

Aby z niej skorzystać, wystarczy kliknąć ikonę dłoni, a kursor zmieni się w dłoń. Przytrzymaj lewy przycisk myszy lub przycisk gładzika i przeciągnij stronę.

Aby powrócić do normalnego kursora, kliknij ponownie przycisk ręki na pasku narzędzi lub naciśnij klawisz ESC.