Jak korzystać z szybkiej odpowiedzi w systemie Android 7.0


Nie wszystkie otrzymywane wiadomości wymagają przemyślanych i długich odpowiedzi. Często jedyną odpowiedzią, jaką musisz wysłać w odpowiedzi na wiadomość, jest jedno słowo; Dobra, tak, pizza. Przerwanie tego, co robisz i przejście do preferowanej aplikacji Wiadomości, aby wysłać jednowyrazową odpowiedź, jest irytujące i czasochłonne. Co najmniej zakłóca przepływ pracy. W systemie Android 7.0 dodano nową, zgrabną funkcję szybkiej odpowiedzi, która oszczędza kłopotu z przełączaniem się do aplikacji do obsługi wiadomości, aby odpowiedzieć na wiadomość. Możesz teraz rozwinąć powiadomienie o nowej wiadomości oraz przeczytać i odpowiedzieć na wiadomość z panelu powiadomień. Oto jak to działa.

Funkcja szybkiej odpowiedzi w systemie Android 7.0 działa tylko w aplikacjach do obsługi wiadomości. Aplikacje będą musiały zostać zaktualizowane, aby obsługiwały nową funkcję, ale Hangouts na Androida 7.0 obsługuje już szybką odpowiedź.

Korzystanie z Szybkiej odpowiedzi

Po otrzymaniu wiadomości rozwiń panel powiadomień. Stuknij powiadomienie, aby je rozwinąć, a będziesz mógł je przeczytać. Tuż pod tekstem wiadomości znajduje się przycisk odpowiedzi. Dotknij go.

Pod powiadomieniem pojawi się pole wprowadzania tekstu, w którym możesz wpisać swoją odpowiedź. Dotknij przycisku wysyłania w prawym dolnym rogu powiadomienia, aby je wysłać. To wszystko, czego potrzeba.

szybka odpowiedź 1 android 7

Ograniczenia

Szybka odpowiedź działa tylko z aplikacjami do obsługi wiadomości. Oznacza to, że aplikacje takie jak Facebook Messenger, Whatsapp i Viber będą mogły dodać obsługę Szybkiej odpowiedzi, ale aplikacje takie jak Gmail nie. Ta funkcja nie obsługuje aplikacji e-mail, co jest co najmniej rozczarowujące.

Jak to wypada w porównaniu z iOS

Funkcja szybkiej odpowiedzi jest nieco spóźniona na Androida. Jest dostępny dla użytkowników iOS od dłuższego czasu. Podobnie jak Android 7.0, nie obsługuje szybkich odpowiedzi w aplikacjach e-mail, takich jak Gmail. Biorąc pod uwagę, że iOS jest bardziej zamkniętym systemem, trochę nierealistyczne jest oczekiwanie, że Apple zezwoli aplikacjom e-mail na jego obsługę. W przypadku Androida sprawy są znacznie bardziej otwarte, a ograniczenie nie ma sensu.

x