01/18/2022

Jak korzystać z trybu obrazu w obrazie Chrome do odtwarzania lokalnych filmów

Udostępnij teraz w social media:

Rozszerzenie Picture-in-Picture (PiP) dla przeglądarki Google Chrome umożliwia oglądanie filmów w Internecie w trybie PiP. Jeśli jednak chcesz obejrzeć wideo z dysku lokalnego, możesz użyć Chrome, aby odtworzyć go w oknie PiP.

W tym przewodniku możesz użyć wbudowanego trybu PiP lub oficjalnego rozszerzenia Chrome. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przejdź do sklepu internetowego Chrome i zainstaluj rozszerzenie PiP kontynuować.

Uwaga: nie wszystkie formaty plików wideo są obsługiwane do odtwarzania w przeglądarce Google Chrome. Jednak Chrome obsługuje natywnie formaty WebM i MP4, chociaż niektóre pliki MP4 mogą się nie otwierać z powodu różnych typów kodeków.

Sprawdź -   Jak zmienić domyślną powłokę w systemie Linux za pomocą chsh

W tym przewodniku będziemy używać systemu Windows jako systemu operacyjnego. Proces powinien działać identycznie na wszystkich platformach komputerowych, w tym macOS, Linux i Chrome OS.

Aby rozszerzenie PiP firmy Google działało z plikami przechowywanymi lokalnie na komputerze, musisz przyznać temu rozszerzeniu uprawnienia dostępu do adresu URL pliku. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia znajdującą się na pasku narzędzi, a następnie wybierz „Zarządzaj rozszerzeniami”.

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Zezwalaj na dostęp do adresów URL plików” i ustaw przełącznik w pozycji „Włącz”.

Przewiń w dół, aż zobaczysz

Następnie przejdź do folderu filmu, który chcesz obejrzeć w Chrome. Kliknij wideo prawym przyciskiem myszy, wskaż „Otwórz za pomocą”, a następnie kliknij „Google Chrome”.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd „Urządzenie nie jest certyfikowane przez Google” na Androidzie

Kliknij wideo prawym przyciskiem myszy i najedź na niego

Jeśli sugestia dotycząca Chrome nie jest wyświetlana, kliknij „Wybierz inną aplikację” w menu kontekstowym, które się otworzy. Z listy aplikacji wybierz „Google Chrome”, a następnie kliknij „OK”.

Jeśli nie widzisz go na liście, kliknij

Alternatywnie możesz przeciągnąć plik wideo bezpośrednio do nowej karty, a Chrome automatycznie otworzy wideo.

Alternatywnie, po prostu przeciągnij plik wideo do nowej karty Chrome, a otworzy się on automatycznie.

Po otwarciu wideo kliknij ikonę rozszerzenia PiP, a wideo wyskoczy nad wszystkimi innymi oknami w miniodtwarzaczu.

Kliknij ikonę rozszerzenia PiP, aby włączyć tryb PiP.

Jeśli nie używasz rozszerzenia Chrome i zamiast tego chcesz skorzystać z wbudowanej funkcji PiP, kliknij prawym przyciskiem myszy wideo, a następnie kliknij „Obraz w obrazie”.

Alternatywnie, jeśli nie chcesz instalować rozszerzenia, kliknij prawym przyciskiem myszy wideo, a następnie kliknij

Podobnie jak w przypadku każdego innego wideo w trybie PiP, możesz przesunąć odtwarzacz, przeciągając go w dowolne miejsce na ekranie.

Po zakończeniu odtwarzania wideo kliknij „X” w oknie miniodtwarzacza, aby je zamknąć, lub wybierz pole i ikonę strzałki w lewym dolnym rogu odtwarzacza, aby powrócić do karty, na której odtwarzano wideo.

Sprawdź -   Jak sprawić, by klawisz wysuwania klawiatury komputera Mac był ponownie użyteczny

Gotowe z wideo? Kliknij „X” w górnym rogu trybu PiP, aby zamknąć wideo i wrócić do karty, w której jest odtwarzane.

x