Jak nagrać film na Chromebooku

Do niedawna robienie filmów na Chromebooku nie było prostym procesem (i nie było nawet częścią domyślnej aplikacji Aparat Google!). Jednak teraz możesz łatwo nagrywać filmy i przesyłać je do YouTube lub udostępniać znajomym i rodzinie.

Jak zrobić film

Aby nagrać film na swoim Chromebooku, musisz najpierw otworzyć aparat. W tym przykładzie użyjemy standardowej aplikacji aparatu Chromebooka, chociaż możesz użyć dowolnej aplikacji aparatu ze Sklepu Play, która obsługuje przechwytywanie wideo.

Najpierw otwórz aplikację Aparat na swoim Chromebooku. Znajdziesz go w menu uruchamiania – naciśnij przycisk „Szukaj” na klawiaturze i wyszukaj „Aparat” lub kliknij „Wszystkie aplikacje” i poszukaj ikony.

Stuknij przycisk Szukaj, a następnie wpisz Aparat, aby znaleźć aplikację Aparat

Po otwarciu aplikacji kliknij ikonę „Wideo” znajdującą się obok przycisku migawki aparatu.

Aby włączyć tryb wideo, kliknij ikonę wideo

Po zmianie trybu kamery kliknij ikonę „Nagraj”, aby rozpocząć przechwytywanie wideo.

Następnie kliknij ikonę nagrywania

Po zakończeniu nagrywania kliknij ikonę „Zatrzymaj nagrywanie”, a plik wideo zostanie zapisany na komputerze.

Jeśli chcesz zatrzymać nagrywanie, kliknij ikonę Zatrzymaj nagrywanie

Uwaga: aby zdjęcia były automatycznie zapisywane w aplikacji Pliki, Twój Chromebook musi mieć system operacyjny Chrome w wersji 69 lub nowszej.

Jak znaleźć nagrane filmy

Po zakończeniu musisz znaleźć filmy na swoim Chromebooku, aby wyświetlać, edytować i udostępniać je wszystkim znajomym. Można to zrobić na dwa sposoby, bezpośrednio z aplikacji Aparat lub w aplikacji Pliki. Oto jak.

Wyświetlaj swoje filmy w aplikacji Aparat

Gdy tylko klikniesz ikonę „Zatrzymaj nagrywanie”, w prawym dolnym rogu pojawi się miniatura najnowszego wideo. Po kliknięciu miniatury zostanie ona wyświetlona w aplikacji Galeria, abyś mógł ją zobaczyć.

Kliknij miniaturę ostatniego zapisanego wideo w aplikacji Aparat

W aplikacji Galeria wszystkie Twoje filmy są wyświetlane u dołu okna, kliknij jeden, a następnie kliknij ikonę Odtwórz, aby wyświetlić go w aplikacji.

Kliknij wideo z miniatur u dołu, a następnie kliknij ikonę Odtwórz, aby wyświetlić podgląd

Jeśli nie chcesz już filmu, kliknij kosz na śmieci u góry okna.

Nie jesteś zadowolony z filmu?  Kliknij kosz, aby go usunąć

Potwierdź, że chcesz usunąć film, a następnie kliknij „Usuń”.

Potwierdź, że chcesz usunąć plik, a następnie kliknij przycisk Usuń

Wyświetlaj swoje filmy w aplikacji Pliki

Najpierw otwórz aplikację Pliki na swoim Chromebooku. Znajdziesz go w programie uruchamiającym – naciśnij przycisk „Szukaj” na klawiaturze i wyszukaj „Pliki” lub kliknij „Wszystkie aplikacje” i poszukaj ikony. Jest też domyślnie przypięty do półki, więc może nadal tam być, jeśli nie został usunięty.

Stuknij przycisk Szukaj, a następnie wpisz Pliki, aby znaleźć aplikację Pliki

Domyślny katalog zapisanych filmów można znaleźć w sekcji Moje pliki> Pobrane po lewej stronie aplikacji Pliki.

Przejdź do Moje pliki> Pobrane, aby znaleźć wszystkie nagrane filmy ”width =” 333 ″ height = ”466 ″ onload =” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this); ”  onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p>
<p> Tutaj kliknij plik wideo, a następnie w górnej części okna wybierz, co zrobić dalej.  Kliknij „Otwórz”, aby wybrać aplikację, aby otworzyć film, ikonę Udostępnij, aby wysłać go znajomemu, lub kosz, aby usunąć wideo z Chromebooka. </p>
<p> <img loading =

Po kliknięciu „Otwórz” możesz wybrać z listy aplikacji do odtwarzania wideo na swoim Chromebooku lub zmienić aplikację domyślną, jeśli nie podoba Ci się domyślna aplikacja do odtwarzania wideo.

Wybierz aplikację, za pomocą której chcesz odtworzyć wybrany film

Po wybraniu filmu możesz udostępnić go znajomym lub przesłać do Internetu, aby wszyscy mogli go zobaczyć, lub usunąć wszystko i zacząć od nowa.