Jak naprawić błąd api-ms-win-core-libraryloader-l1-1-1.dll podczas aktualizacji systemu Windows 10

Windows 10 ma niekończącą się masę błędów, ale są one na tyle rzadkie, że nie mają wpływu na zbyt wielu użytkowników. To nie znaczy, że nie stanowią problemu. W rzeczywistości im rzadszy jest błąd, tym trudniej jest go rozwiązać, a firma Microsoft rzadziej go naprawi. Jednym z błędów, które widzą użytkownicy, którzy nadal korzystają z systemu Windows 7 i próbują uaktualnić system do systemu Windows 10 za pośrednictwem aplikacji Windows 10 Upgrade, jest błąd „brakujący błąd api-ms-win-core-libraryloader-l1-1-1.dll”. Jest to dość nowy błąd, który pojawił się po ostatniej dużej wersji systemu Windows 10, wydanej aktualizacji Fall Creators. Oto jak to rozwiązać.

Błąd

Podczas uaktualniania z Windows 7 do Windows 10 aktualizacja kończy się niepowodzeniem i pojawia się błąd „Brakuje api-ms-win-core-libraryloader-l1-1-1.dll”. Błąd w zasadzie mówi, że brakuje pliku DLL i bez niego aktualizacja nie może być kontynuowana. Nie informuje, skąd można pobrać wspomniany plik DLL.

Poprawka

Naprawa błędu „api-ms-win-core-libraryloader-l1-1-1.dll is missing” polega na zastąpieniu pliku DLL w następującej lokalizacji;

C:Windows10Upgradewimgapi.dll

z plikiem DLL znalezionym w katalogu podanym poniżej;

C:WindowsSystem32wimgapi.dll

Po wymianie pliku uruchom ponownie aktualizację i tym razem powinno działać. Ten błąd pojawia się tylko podczas uaktualniania systemu Windows 7 do Windows 10. Jeśli wykonujesz czystą instalację systemu Windows 10, nie zobaczysz go.

Wygląda na to, że podczas pakowania najnowszego aktualizatora Microsoft przypadkowo szukał niewłaściwego pliku. Brakujący plik DLL nie powinien znajdować się na komputerze z systemem Windows 7. Prawdziwa poprawka prawdopodobnie będzie musiała pochodzić od firmy Microsoft, dzięki czemu aplikacja aktualizująca szuka prawidłowego pliku DLL. Może to zająć trochę czasu, ponieważ chociaż poprawka jest dość prosta, będzie wymagać zmiany w aplikacji aktualizacyjnej systemu Windows 10, której Microsoft raczej nie wprowadzi, chyba że pojawi się nowa nowa wersja.

Problem był udokumentowane na forum Microsoft TechNet i stąd pochodzi realne rozwiązanie.

Czyste instalacje są lepsze

Powinniśmy również wspomnieć, że nie jest to jedyny problem z Windows 10 i procesem aktualizacji. W rzeczywistości, jeśli to możliwe, powinieneś spróbować przeprowadzić czystą instalację systemu Windows 10 zamiast aktualizacji. Większość błędów, które użytkownicy widzą w systemie Windows 10, występuje na komputerach, które zostały uaktualnione z 7/8 / 8.1 do Windows 10. Proces aktualizacji nie przebiega tak płynnie i kończy się zepsutymi wieloma rzeczami. W rzeczywistości użytkownicy, którzy dokonali aktualizacji z jednej wersji systemu Windows 10 do następnej, również napotykają problemy. Czysta instalacja to najlepszy sposób na uniknięcie błędów i zepsutych funkcji.

x