01/20/2022

Jak naprawić błąd „Instalowany sterownik nie jest sprawdzany na tym komputerze” w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Sterowniki w systemie Windows 10 są zazwyczaj instalowane automatycznie. Są one również aktualizowane za pośrednictwem aktualizacji systemu Windows. Jest to płynny proces i większość ludzi rzadko musiała instalować aktualizacje sterowników. Ogólny sprzęt działa od razu, gdy jesteś na komputerze, i ogólnie rzecz biorąc, jest zawsze aktualny.

Sterowniki Intel DCH

Windows 10 instaluje sterowniki automatycznie, ale użytkownicy zawsze mieli opcję ręcznej instalacji sterownika. Ta opcja umożliwia użytkownikom instalowanie sterowników, których nie są w stanie uzyskać za pośrednictwem aktualizacji systemu Windows. Aktualizacje systemu Windows będą obsługiwać aktualizacje sterowników użytkowników, ale są one ogólnie wolniejsze. W niektórych przypadkach aktualizacja sterownika nigdy nie jest dostarczana za pośrednictwem usługi Windows Update. Może to zablokować aktualizację, ponieważ nie wydaje się, aby była kompatybilna z systemem operacyjnym.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd „setup.py –no-user-cfg install” dla pip na macOS

Sterowniki Intel DCH są doskonałym przykładem tego przypadku. Jeśli odwiedzisz stronę pobierania sterowników, znajdziesz listę obsługiwanych procesorów. Jeśli spróbujesz zainstalować sterownik, zakładając, że procesor jest obsługiwany, może pojawić się komunikat „Instalowany sterownik nie jest sprawdzony pod kątem tego komputera”, co spowoduje zablokowanie instalacji. W takim przypadku musisz go zainstalować ręcznie.

Poprawka „Instalowany sterownik nie jest sprawdzony na tym komputerze”

Wykonaj poniższe czynności, aby ręcznie zainstalować sterowniki Intel DCH.

Odwiedzić Strona sterowników Intel DCH.Pobierz plik Zip, a nie plik wykonywalny. Po pobraniu pliku Zip otwórz go w Eksploratorze plików. Użyj narzędzia, takiego jak 7-zip, aby wyodrębnić plik. Otwórz Menedżera urządzeń. Rozwiń grupę urządzeń Display Adapter. poszukaj karty graficznej Intel (w nazwie będzie Intel). Kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Aktualizuj sterowniki. Wybierz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterowników> Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników z mojego komputera. W następnym oknie wybierz urządzenie graficzne Intel z listy i kliknij Z dysku. W otwartym oknie wyboru pliku przejdź do wyodrębnionego folderu. W folderze Grafika wybierz plik o nazwie igcc_dch.ini. Kliknij OK i zainstaluj sterownik. Instalacja zajmie trochę czasu, a ponieważ jest to sterownik grafiki, ekran może migotać podczas instalacji. Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie system, a sterownik zostanie zainstalowany.

Sprawdź -   Jak wyłączyć pasek gier w systemie Windows 10

Wniosek

Sterowniki DCH nie są obowiązkowe dla systemu. Sprawiają, że granie staje się lepsze i tak naprawdę nie poprawią wyświetlacza w przypadku przeciętnego codziennego użytku. Są dostępne od dłuższego czasu, ale wielu użytkowników nadal nie może ich zainstalować za pomocą pliku EXE lub aktualizacji systemu Windows tylko dlatego, że są zablokowane. Obejście tego problemu jest proste i będziesz mógł w pełni korzystać ze sterownika, nawet jeśli zdecydujesz się go zainstalować ręcznie.

newsblog.pl

BIULETYN

x