12/05/2021

Jak naprawić brak okładki albumu w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Okładka albumu dołączona do pliku MP3 jest dodawana do metadanych pliku. Dzięki temu dzieło sztuki będzie wyświetlane we wszystkich odtwarzaczach multimedialnych. Niestety, niektóre odtwarzacze multimedialne nie zawsze go wykrywają, a czasami same informacje są tracone podczas kopiowania / przenoszenia plików audio. Nie ma skrótu do ponownego dodawania dzieła sztuki do pliku. Jeśli chcesz to zrobić ręcznie, możesz użyć programu Windows Media Player, chociaż zajmie to trochę czasu. Jeśli Twoje pliki audio mają okładki, ale nie wyświetlają się w Eksploratorze plików, będziesz musiał zastosować dość długą poprawkę. Oto, jak możesz pobrać okładki albumów w Eksploratorze plików.

Sprawdź -   Jak znaleźć oryginalny plik skrótu w systemie Windows 10

Okładki albumów w Eksploratorze plików

Okładki albumów w Eksploratorze plików mogą się nie pojawiać, niezależnie od aplikacji użytej do ich dodania. To nie jest problem z aplikacją, której używasz, a bardziej problem z Eksploratorem plików. Grafika tam jest i zobaczysz ją w innych aplikacjach, takich jak Groove.

Aby rozwiązać problem z plikiem, musisz zastosować poprawkę dla każdego pliku osobno. Jeśli masz pliki, które wszystkie należą do tego samego albumu, możesz zaoszczędzić trochę czasu.

Najpierw pobierz obraz, którego chcesz użyć jako okładki pliku. Gdy masz już obraz, otwórz Windows Media Player i przejdź do swojej biblioteki. Zlokalizuj plik w swojej bibliotece. Następnie przeciągnij i upuść zdjęcie okładki na utwór lub album. Nie możesz używać żadnej innej metody dodawania okładki. To musi być przeciągnij i upuść.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd ERR_CONNECTION_REFUSED w Chrome

Po zaktualizowaniu okładki odwiedź plik w Eksploratorze plików, a standardowa ikona pliku zostanie zastąpiona obrazem okładki.

Jeśli chcesz, możesz później zmienić okładkę i niekoniecznie musisz używać do tego programu Windows Media Player. Okładka powinna zostać zaktualizowana w Eksploratorze plików, gdy się pojawi. Jeśli tak się nie stanie, musisz zastosować tę samą poprawkę.

Na szczęście Windows Media Player jest nadal zawarty w systemie Windows 10, co jest jedynym powodem, dla którego ta sztuczka działa. Jeśli nie masz programu Windows Media Player w swoim systemie lub jest on przestarzały, możesz użyć Groove.

Powodem, dla którego Groove jest wymieniany jako drugi wybór, jest to, że dodawanie okładek albumów wymaga więcej wysiłku niż zwykłe przeciąganie i upuszczanie. Otwórz aplikację Groove i przejdź do karty albumy. Poszukaj tam pliku z piosenką. Kliknij przycisk Edytuj informacje. Jeśli nie widzisz przycisku Edytuj informacje, zobaczysz przycisk więcej opcji. Kliknij go, a menu, które zostanie otwarte, będzie miało przycisk Edytuj informacje.

Sprawdź -   Jak zatrzymać automatyczne uruchamianie Skype w systemie Windows 10

Na ekranie Edytuj informacje kliknij przycisk edycji na okładce albumu i wybierz obraz, którego chcesz użyć. Kliknij Zapisz i daj mu sekundę lub dwie na aktualizację, a grafika pojawi się w Eksploratorze plików.

x