Jak naprawić kontroler Xbox wykryty jako mysz i klawiaturę w systemie Windows

Gry na PC kontra gry na konsole to fajna debata, jeśli chcesz spróbować stracić kilku przyjaciół. Mniej osób może się o to spierać, czy powinieneś trzymać się klawiatury i myszy, aby grać w gry, czy używać kontrolera. Jeśli wolisz kontrolery, możesz kupić kontroler Xbox lub po prostu użyć zwykłego, niemarkowego. Jeśli używasz zwykłego kontrolera, możesz zmusić go do emulacji kontrolera Xbox. Jeśli jednak masz prawdziwą ofertę, powinieneś dobrze się bawić grając w gry na swoim komputerze. Kontroler Xbox rzadko ma problemy. To powiedziawszy, czasami kontroler Xbox może pojawiać się jako mysz i / lub klawiatura w systemie Windows. Jeśli tak się stanie, trudno będzie go używać do grania w gry. Oto jeden ze sposobów naprawienia kontrolera Xbox wykrytego jako mysz i klawiatura.

Może się tak zdarzyć z wielu powodów. Spróbuj odinstalować sterownik kontrolera i zainstalować go ponownie, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Możesz odinstalować sterownik z Menedżera urządzeń w systemie Windows 10. Jeśli to nie zadziała, problem może dotyczyć Steam.

Napraw kontroler Xbox wykryty jako mysz i klawiaturę

Steam jest w większości świetny, a jego aplikacja na PC stara się dobrze grać z kontrolerami Xbox. W rzeczywistości ma do tego dedykowane ustawienie. Niestety, to konkretne ustawienie może być przyczyną pojawienia się kontrolera Xbox jako myszy lub klawiatury.

Otwórz Steam iz pozycji menu Steam przejdź do ustawień aplikacji.

W oknie Ustawienia wybierz zakładkę Kontroler. Kliknij przycisk „Ogólne ustawienia kontrolera”. Możesz też po prostu kliknąć przycisk kontrolera w prawym górnym rogu obok przycisku minimalizowania okna.

Na ekranie ustawień ogólnych usuń zaznaczenie opcji „Obsługa konfiguracji Xbox”. To powinno rozwiązać problem, a system Windows przestanie myśleć, że twój kontroler to mysz lub klawiatura.

Ta poprawka może mieć jednak efekt uboczny; jeśli używasz kontrolera do grania w gry Steam, może nie działać dobrze. W takim przypadku będziesz musiał zmienić to ustawienie w zależności od typu gry, w którą grasz, tj. Włączyć je, gdy grasz w grę Steam, i wyłączyć w przeciwnym razie.

Po wyłączeniu tej opcji uruchom ponownie system. Jeśli problem nadal występuje, spróbuj ponownie odinstalować i ponownie zainstalować urządzenie, a także wyjąć / odłączyć kontroler i podłączyć go ponownie.

Powinno to działać w przypadku kontrolera Xbox, ale warto również spróbować, jeśli używasz innego typu kontrolera i masz z nim ten sam problem.

x