01/26/2022

Jak zmienić aplikację mapy w wyszukiwarce Google na iOS

Udostępnij teraz w social media:

Google oferuje pełen zestaw aplikacji i usług, które obsługują wszystko, od filmów, udostępniania plików, map i poczty e-mail. W rzeczywistości dominuje w większości tych obszarów; Mapy Google, Gmail, YouTube, Dysk Google to tylko niektóre z popularnych usług. Ponieważ ma aplikacje do prawie wszystkiego, zbudował wokół nich ekosystem. Aplikacje Google wolą korzystać z innych aplikacji Google. To powiedziawszy, nie ma tak dużej elastyczności na iOS. Na przykład aplikacja Gmail zaczęła niedawno dawać użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki, której chcą używać. Wyszukiwarka Google, od niedawnej aktualizacji, daje teraz możliwość zmiany aplikacji mapy w wyszukiwarce Google.

Sprawdź -   Jak ukryć widżety na ekranie blokady w iOS 10

Jest to nowa funkcja, więc będziesz musiał zaktualizować wyszukiwarkę Google do najnowszej wersji. Nie wpłynie to w żaden sposób na preferencje aplikacji map w przeglądarce Chrome na iOS (jeśli ją masz). Chrome na iOS nadal będzie domyślnie używać Map Google.

Mapa aplikacji w wyszukiwarce Google

Zaktualizuj i otwórz wyszukiwarkę Google. Przejdź do ekranu głównego aplikacji i dotknij przycisku koła zębatego w lewym górnym rogu. Na ekranie ustawień dotknij „Ustawienia aplikacji Google”.

Możesz wybrać jedną z trzech aplikacji; Mapy Google, Waze lub Apple Maps. Domyślnie wyszukiwarka Google korzysta z Map Google, więc wybierz jedną z dwóch pozostałych aplikacji. Mapy Apple to domyślna aplikacja na iOS, ale będziesz musiał pobrać Waze, jeśli tego chcesz używać.

Sprawdź -   Jak formatować wiadomości WhatsApp

Możesz ustawić domyślną aplikację do map lub poprosić wyszukiwarkę Google za każdym razem, której aplikacji chcesz użyć. Jeśli chcesz, aby za każdym razem, gdy klikniesz mapę w wynikach wyszukiwania, pytała Cię, której aplikacji użyć, włącz opcję „Pytaj mnie, której aplikacji użyć za każdym razem”. Jeśli chcesz ustawić domyślną aplikację, wyłącz tę opcję i wybierz preferowaną aplikację.

Jeśli obawiasz się korzystania z Apple Maps, powinieneś wiedzieć, że nie sugeruje to już zjazdu z mostów, pomagając Ci dotrzeć do miejsca docelowego. Co ważniejsze, Apple Maps w iOS 11 oferuje teraz szczegółowe mapy centrów handlowych, których nie robią ani Mapy Google, ani Waze. Liczba obsługiwanych przez niego centrów handlowych jest obecnie ograniczona, ale jest to dobry powód, aby przejść na inną aplikację.

Sprawdź -   Jak oznaczać obrazy w aplikacji Wiadomości w systemie iOS 10

Być może Google wkrótce pozwoli użytkownikom wybrać, z której aplikacji mapowej mają korzystać również w Chrome na iOS. Takie zmiany pojawiają się powoli w każdej usłudze Google na iOS.

x