Jak naprawić wstrzymanie ładowania na Macbooku?

MacBooki mają świetną żywotność baterii, ale jak każda bateria, jej pojemność będzie się zmniejszać z czasem, aż nie będzie już w stanie utrzymać ładunku. Żywotność baterii zależy od tego, ile cykli ładowania przeszła, gdzie cykl ładowania jest pełnym naładowaniem i rozładowaniem baterii.

MacBook: ładowanie wstrzymane

MacBooki to jedne z najbardziej przenośnych laptopów, a ponieważ ich bateria działa tak długo na jednym ładowaniu, użytkownicy częściej używają ich w podróży. Oczywiście istnieje również nieodłączna chęć przedłużenia żywotności baterii, więc użytkownicy laptopów, Macbooków lub nie, starają się zarządzać częstotliwością pełnego ładowania i rozładowywania baterii, aby zmniejszyć liczbę cykli ładowania, przez które przechodzi.

Jeśli widzisz komunikat „Ładowanie wstrzymane”, gdy MacBook jest podłączony do zasilania, nie jest to błąd. Jest to funkcja dodana do macOS Big Sur.

Napraw MacBooka: ładowanie wstrzymane

Funkcja wstrzymania ładowania w systemie macOS zarządza ładowaniem baterii i zapobiega jej „przeładowaniu” lub naładowaniu, gdy jest pełna. macOS uczy się, kiedy używasz podłączonego systemu, a kiedy używasz go na baterii. Upewni się, że system jest w pełni naładowany, gdy trzeba go odłączyć, ale przestanie się ładować, gdy osiągnie 80%, jeśli będzie wiedział, że nie będziesz pracować w biegu.

Jeśli nie podoba ci się to wstrzymanie ładowania, możesz je wyłączyć. Jest to funkcja, którą można wyłączyć, jeśli ci się nie podoba.

Otwórz Preferencje systemowe.
Przejdź do preferencji Bateria.
Wybierz kartę Bateria.
Odznacz/wyłącz opcję „Zoptymalizowane ładowanie akumulatora”.

Twój MacBook będzie teraz ładowany do 100% po podłączeniu go do źródła zasilania. Nie będzie czekać, aż nadejdzie czas, abyś wstał i odłączył MacBooka.

Wniosek

Zoptymalizowane ładowanie baterii ma na celu zmniejszenie zużycia baterii. Jeśli wyłączysz tę funkcję, możesz, ale nie musisz, bardziej wykorzystać baterię. To zależy od tego, jak korzystasz z systemu i jak często używasz go na baterii. Ta funkcja poprawia żywotność baterii, ale nic nie sprawi, że będzie trwać wiecznie. Nawet przy włączonym zoptymalizowanym ładowaniu baterii bateria w końcu straci na wartości do punktu, w którym nie będzie utrzymywać tak wysokiego poziomu naładowania, jak wcześniej. Jeśli często stwierdzasz, że bateria nie ładuje się do 100%, gdy włączone jest zoptymalizowane ładowanie baterii i nadszedł czas, aby wstać, możesz przełączyć tę funkcję, a ona ponownie nauczy się Twojego harmonogramu i dostosuje się do niego.