Jak naprawić wstrzymanie ładowania na Macbooku?

Udostępnij teraz w social media:

MacBooki mają świetną żywotność baterii, ale jak każda bateria, jej pojemność będzie się zmniejszać z czasem, aż nie będzie już w stanie utrzymać ładunku. Żywotność baterii zależy od tego, ile cykli ładowania przeszła, gdzie cykl ładowania jest pełnym naładowaniem i rozładowaniem baterii.

MacBook: ładowanie wstrzymane

MacBooki to jedne z najbardziej przenośnych laptopów, a ponieważ ich bateria działa tak długo na jednym ładowaniu, użytkownicy częściej używają ich w podróży. Oczywiście istnieje również nieodłączna chęć przedłużenia żywotności baterii, więc użytkownicy laptopów, Macbooków lub nie, starają się zarządzać częstotliwością pełnego ładowania i rozładowywania baterii, aby zmniejszyć liczbę cykli ładowania, przez które przechodzi.

  Jak obliczyć zmianę procentową za pomocą tabel przestawnych w programie Excel

Jeśli widzisz komunikat „Ładowanie wstrzymane”, gdy MacBook jest podłączony do zasilania, nie jest to błąd. Jest to funkcja dodana do macOS Big Sur.

Napraw MacBooka: ładowanie wstrzymane

Funkcja wstrzymania ładowania w systemie macOS zarządza ładowaniem baterii i zapobiega jej „przeładowaniu” lub naładowaniu, gdy jest pełna. macOS uczy się, kiedy używasz podłączonego systemu, a kiedy używasz go na baterii. Upewni się, że system jest w pełni naładowany, gdy trzeba go odłączyć, ale przestanie się ładować, gdy osiągnie 80%, jeśli będzie wiedział, że nie będziesz pracować w biegu.

Jeśli nie podoba ci się to wstrzymanie ładowania, możesz je wyłączyć. Jest to funkcja, którą można wyłączyć, jeśli ci się nie podoba.

  Jak dodać podpisy do zdjęć i filmów na iPhonie i iPadzie

Otwórz Preferencje systemowe.
Przejdź do preferencji Bateria.
Wybierz kartę Bateria.
Odznacz/wyłącz opcję „Zoptymalizowane ładowanie akumulatora”.

Twój MacBook będzie teraz ładowany do 100% po podłączeniu go do źródła zasilania. Nie będzie czekać, aż nadejdzie czas, abyś wstał i odłączył MacBooka.

Wniosek

Zoptymalizowane ładowanie baterii ma na celu zmniejszenie zużycia baterii. Jeśli wyłączysz tę funkcję, możesz, ale nie musisz, bardziej wykorzystać baterię. To zależy od tego, jak korzystasz z systemu i jak często używasz go na baterii. Ta funkcja poprawia żywotność baterii, ale nic nie sprawi, że będzie trwać wiecznie. Nawet przy włączonym zoptymalizowanym ładowaniu baterii bateria w końcu straci na wartości do punktu, w którym nie będzie utrzymywać tak wysokiego poziomu naładowania, jak wcześniej. Jeśli często stwierdzasz, że bateria nie ładuje się do 100%, gdy włączone jest zoptymalizowane ładowanie baterii i nadszedł czas, aby wstać, możesz przełączyć tę funkcję, a ona ponownie nauczy się Twojego harmonogramu i dostosuje się do niego.

  Jak codziennie uzyskać nową grafikę na tapetę pulpitu

x