Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 ma funkcję o nazwie Game DVR. Umożliwia zrzut ekranu i nagrywanie rozgrywki. Ta funkcja działa za pośrednictwem aplikacji Xbox. Koncepcja tej funkcji jest dobra, ponieważ ludzie żyją z nadawania gier. Wydaje się rozsądne, że aplikacja Xbox pozwala użytkownikom na nagrywanie rozgrywki. Niestety funkcja jest problematyczna. Często nie działa i jest ogromną świnią pamięci. Jeśli masz powolny system, który się przegrzewa lub wentylator działa stale, mimo że nie używasz wielu aplikacji, przyczyną może być DVR z gry. Oto, jak ustalić, czy DVR z gry zajmuje pamięć w systemie i jak sobie z tym poradzić.

Sprawdź -   Jak korzystać z rozpoznawania dźwięku na iPhonie

Czy serwer DVR gry zapycha pamięć?

Gdy system nietypowo zwalnia lub zaczyna się nagrzewać, otwórz Menedżera zadań. Kliknij kartę „Pamięć”, aby posortować aplikacje i procesy według zużycia pamięci RAM. Poszukaj aplikacji, które zużywają najwięcej pamięci. Jeśli serwer Broadcast DVR znajduje się na liście, rzeczywiście masz problem.

Naprawianie użycia pamięci serwera DVR w grze

Jeśli używasz Game DVR do nagrywania gier lub robienia zrzutów ekranu, nie masz żadnych środków. Ta funkcja jest bardzo wymagająca zasobów i jeśli chcesz z niej skorzystać, będziesz musiał poradzić sobie z wolniejszym systemem.

Jeśli nie używasz Game DVR, rozwiązanie problemu jest dość proste; Wyłącz to. Niestety, wyjście z procesu z Menedżera zadań nie działa. Wraca. Zamiast tego musisz wyłączyć funkcję Game DVR w aplikacji Xbox.

Sprawdź -   Jak robić zdjęcia w trybie zdjęć seryjnych na iPhonie

Otwórz aplikację Xbox i przejdź do jej Ustawień. Na ekranie Ustawienia przejdź do zakładki „DVR z gry” i wyłącz ją. Wróć do Menedżera zadań, aby upewnić się, że proces rzeczywiście zniknął i to wszystko.

xbox-game-dvr

Wyłączenie Game DVR nie uniemożliwi korzystania z aplikacji Xbox. Ta funkcja jest całkowicie związana z nagrywaniem i przechwytywaniem rozgrywki. Nie wpływa to na samą rozgrywkę. Możesz go ponownie włączyć tak samo łatwo, jak go wyłączyłeś, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał go ponownie użyć.

Jeśli chcesz skorzystać z funkcji Game DVR, ale Twój sprzęt nie jest kompatybilny, istnieje prosty sposób na włączenie Game DVR na nieobsługiwanych systemach.

Sprawdź -   Jak korzystać z narzędzia sieciowego sniffera Pktmon.exe w systemie Windows 10