Jak naprawić wysokie użycie procesora OneDrive w systemie Windows 10

OneDrive jest dołączony do systemu Windows 10. Sama usługa nie jest zła, ale aplikacja, którą Microsoft nieustannie próbuje udostępniać swoim użytkownikom, ma swoje problemy. Na szczęście możesz odinstalować OneDrive, jeśli nie używasz tej usługi. Jeśli używasz aplikacji OneDrive i zużywa ona nieproporcjonalną ilość procesora, może to mieć związek z Twoim imieniem i nazwiskiem. Mogą istnieć inne przyczyny, ale jeśli zdarzy się, że masz imię zapisane przy użyciu znaku akcentowanego, może to być przyczyną wysokiego zużycia procesora przez OneDrive.

Uwaga: mogą istnieć inne przyczyny wysokiego wykorzystania procesora w usłudze OneDrive, a to rozwiązanie może w takim przypadku nie działać. Zawsze możesz spróbować odinstalować i ponownie zainstalować aplikację. Ta poprawka dotyczy klasycznej wersji OneDrive, a nie aplikacji UWP, którą można pobrać ze sklepu Microsoft Store.

Napraw wysokie użycie procesora przez OneDrive

Otwórz Menedżera zadań i poszukaj OneDrivesetup.exe na liście uruchomionych procesów. Przejdź do następującej lokalizacji. Zastąp „Twoje imię” własną nazwą użytkownika.

C:Usersyour nameAppDataLocalMicrosoftOneDrivesetuplogs

Tutaj musisz poszukać dwóch plików o nazwach, UserTelemetryCache.otc i UserTelemetryCache.otc.session. Jeśli ich nie widzisz, włącz opcję Wyświetl ukryte pliki w Eksploratorze plików na karcie Widok. Usuń je obie.

Po ich usunięciu przejdź do następującej lokalizacji i ponownie zamień swoje imię i nazwisko na własną nazwę użytkownika.

C:Usersyour usernameAppDataLocalMicrosoftOneDriveUpdate

W tym miejscu poszukaj pliku o nazwie OneDriveSetup.exe i uruchom go. Powinno to rozwiązać problem wysokiego wykorzystania procesora. Aby uzyskać dobrą miarę, uruchom ponownie system.

Wysokie użycie procesora

Wysokie użycie procesora przez OneDrive oznacza, że ​​zużywa on więcej mocy procesora niż powinien. Możesz zobaczyć zużycie procesora, sortując procesy w Menedżerze zadań według użycia procesora. Jeśli jednak OneDrive po prostu zużywa więcej procesora niż inne uruchomione aplikacje, a kwota nadal wynosi poniżej 10%, nie jest to błąd. Może to być normalne, w zależności od konfiguracji systemu.

OneDrive nie powinien wykorzystywać 80 ani 100% twojego procesora. Jego użycie może czasami wzrosnąć, co nie stanowi problemu, jednak jeśli stale zużywa więcej procesora niż powinien, a twoja nazwa użytkownika zawiera akcentowany znak lub znak, który nie jest znakiem ASCII, może to być przyczyna.

Jeśli nadal masz wysokie użycie procesora i wydaje się, że żadna inna poprawka nie działa, spróbuj użyć wersji UWP OneDrive. Działa prawie równie dobrze, chociaż nie ma użytecznego panelu zawierającego listę plików, do których można uzyskać dostęp z paska zadań.

x