Jak nawiązać połączenie wideo na Instagramie

Instagram udostępnia połączenia wideo wszystkim swoim użytkownikom. Nowa funkcja połączeń jest zintegrowana ze skrzynką odbiorczą, w której otrzymujesz również odpowiedzi na swoją historię. Wygląda na to, że funkcja została dodana w jednej z ostatnich aktualizacji aplikacji i jest teraz dostępna dla większości, jeśli nie dla wszystkich użytkowników. Oto, jak możesz nawiązać połączenie wideo na Instagramie.

Rozmowa wideo na Instagramie

Otwórz Instagram i dotknij przycisku papierowego samolotu w prawym górnym rogu, który przeniesie Cię do skrzynki odbiorczej. Stuknij znajomego, do którego chcesz zadzwonić, lub stuknij przycisk plus w prawym górnym rogu i wybierz kontakt.

U góry wątku czatu zobaczysz nową ikonę aparatu. Dotknij, aby rozpocząć połączenie. Twój odbiorca musi również mieć włączoną tę funkcję, co może obejmować posiadanie najnowszej wersji aplikacji Instagram. Chociaż inicjujesz połączenie jako połączenie wideo, możesz zrobić z niego zwykłe połączenie głosowe, wyłączając kamerę i pozostawiając włączony mikrofon. Możesz także przełączać się między aparatem przednim i tylnym. Domyślnie Instagram korzysta z przedniego aparatu.

Rozmowę wideo można zminimalizować do małego ruchomego okna, dotykając kwadratowego przycisku w lewym górnym rogu interfejsu rozmowy. Możesz wtedy kontynuować przeglądanie aplikacji w trakcie rozmowy. Za każdym razem, gdy chcesz wrócić do pełnoekranowego interfejsu połączeń, po prostu dotknij pływającego okna, a zostanie ono zmaksymalizowane.

Jak dotąd możesz dzwonić tylko do jednej osoby na raz, ale zamierzamy wyjść na prostą i przewidzieć, że ta funkcja rozszerzy się, aby umożliwić połączenia grupowe. Grupowe rozmowy wideo szybko stają się powszechne; Snapchat je ma, a iOS 12 pozwoli ci na FaceTime z wieloma osobami jednocześnie.

Rozmowy wideo nie są nową funkcją aplikacji społecznościowych ani aplikacji do przesyłania wiadomości. Istnieje wiele aplikacji, które to oferują, ale w większości opierają się one na wydajności. Biorąc jednak pod uwagę, jak straszny stał się Skype w ciągu ostatnich kilku lat, jest to rynek, na którym przydałaby się nowa, lepsza alternatywa. Wiele osób preferuje Discorda, niektórzy używają Slacka, ale nie ma nic podobnego do tego, czym był Skype, kiedy był dobry. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, jaką funkcję aplikacja rozwinie na tyle dobrze, aby zastąpić aplikację taką jak Skype. Wydaje się, że Facebook Messenger i Whatsapp są preferowanym sposobem przesyłania wiadomości dla każdego, kto nie ma iMessages. Instagram ma taką samą szansę, jak każda inna aplikacja, aby zastąpić Skype.

x