Udostępnij teraz w social media:

Większość dzisiejszych zdjęć jest robionych telefonami, a nie dedykowanymi aparatami, a nasze telefony są wyjątkowo inteligentne. Kiedy robisz zdjęcie, wiesz, że jakikolwiek tekst na nim lub złożony wzór na czyjejś koszulce pojawi się tak, jak jest. To nie zostanie „odwrócone”. Ten fenomen odwróconych elementów po prostu nie istnieje, jeśli używasz telefonu do robienia zdjęć. To powiedziawszy, nadal mogą istnieć wyjątki, a jeśli masz zdjęcie z tekstem lub innymi elementami wyświetlanymi do tyłu, możesz odwrócić zdjęcia, aby to naprawić.

Odwracanie zdjęcia to dość podstawowa edycja, którą ma większość przeglądarek obrazów i praktycznie wszyscy edytorzy obrazów.

Sprawdź -   Jak sprawić, by klawisz Scroll Lock był przydatny na komputerze z systemem Windows 10

Odwróć zdjęcia

Aplikacja Zdjęcia stockowe w systemie Windows 10 ma podstawowe funkcje edycji obrazu i można jej używać do łatwego przerzucania zdjęć.

Otwórz zdjęcie, które chcesz obrócić w aplikacji Zdjęcia. Kliknij przycisk Edytuj i utwórz u góry. Z otwartego menu wybierz Edytuj.

Gdy zdjęcie zostanie otwarte do edycji, po prawej stronie pojawi się panel z różnymi elementami sterującymi do edycji obrazu. Jedną z tych kontrolek jest przycisk o nazwie Odwróć. Kliknij go, a obraz zostanie odwrócony / odbity. Następnie możesz zapisać go na oryginale lub jako kopię.

Aplikacja Zdjęcia obraca się tylko w jednym kierunku, czyli w poziomie. Jeśli chcesz obrócić obraz na jego osi pionowej, musisz użyć bezpłatnej aplikacji o nazwie IrfanView. Większość użytkowników systemu Windows słyszała o tej aplikacji, ponieważ jest to popularna przeglądarka i edytor obrazów, która istnieje od kilku lat.

Sprawdź -   Jak zmienić nazwy urządzeń Bluetooth w systemie Windows 10

Otwórz obraz, który chcesz odbić / odwrócić w IrfanView. Przejdź do pozycji menu Obraz, aw menu, które zostanie otwarte, znajdziesz elementy sterujące obracaniem w poziomie i w pionie. Użyj ich do odwrócenia obrazu w dowolny sposób, a następnie zapisz go na oryginale lub jako kopię.

Odwracanie zdjęć zwykle nie ma wpływu na ich jakość, jednak należy się upewnić, że podczas zapisywania odwróconego obrazu, czy to na oryginale, czy w kopii, nie masz włączonych żadnych ustawień kompresji. IrfanView pozwala na kompresowanie obrazów, więc uważaj, aby przypadkowo nie użyć jednej z jego funkcji kompresji dla zdjęcia, którego jakość chcesz zachować.

Zdjęcia nie oferują kompresji obrazu ani nie pozwalają użytkownikom konwertować zdjęć z jednego formatu na drugi, więc jest to bezpieczniejsza opcja.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, które procesy uniemożliwiają uśpienie komputera Mac