Udostępnij teraz w social media:

Zdecydowana większość filmów na Facebooku jest oglądana z wyciszonym dźwiękiem. Podczas przewijania osi czasu, czy to na komputerze, czy w aplikacji na smartfony, filmy odtwarzają się automatycznie, ale głośność nie jest odtwarzana, chyba że dotkniesz i otworzysz wideo. Nie ma w tym nic złego i nie przeszkadza innym ludziom, oglądając pięćdziesiąty film o kotach na swojej osi czasu. Jeśli chcesz osadzić wideo z YouTube z domyślnie wyłączonym dźwiękiem, możesz użyć małego skryptu napisanego przez Amita Agarwal z Labnol, który pozwoli ci to zrobić. Filmy odtwarzają się automatycznie, ale dźwięk jest wyciszony. Użytkownicy, którzy odwiedzają Twoją witrynę i oglądają wideo, będą musieli ręcznie zwiększyć głośność. Oto jak to działa.

Sprawdź -   Jak szyfrować dokumenty w systemie Linux

Odwiedź film YouTube, który chcesz osadzić i zanotuj identyfikator filmu z adresu URL / paska adresu w przeglądarce. To ciąg tekstu, który następuje zaraz po „https://www.youtube.com/watch?v=”

Oto skrypt potrzebny do osadzenia wideo. Po prostu zamień „YOUR_VIDEO_ID” w ósmym wierszu na skopiowany właśnie identyfikator wideo.

Użyj tego kodu osadzania, a wideo YouTube zostanie wyciszone. Tak to będzie wyglądać (zrzut ekranu poniżej).

youtube-mute-video

Powinniśmy wspomnieć, że to nie zadziała w przypadku filmów, których nie można osadzać, tj. Mają ograniczenia dotyczące osadzania, ale będzie działać w przypadku prawie każdego innego typu wideo.

Via Labnol