Jak pobierać filmy z YouTube’a na macOS

YouTube ma tendencję do blokowania aplikacji, które mogą pobierać filmy ze strony internetowej. Jednym z narzędzi, które było używane do pobierania filmów z YouTube przez długi czas, jest youtube-dl, ale jest to narzędzie wiersza poleceń i nie każdy jest w stanie z niego korzystać. Jeśli chcesz pobierać filmy z YouTube’a na macOS, możesz użyć narzędzia youtube-dl za pośrednictwem graficznego interfejsu użytkownika z ViDL dla komputerów Mac. To bezpłatne narzędzie, które może zapisywać filmy lub zapisywać tylko dźwięk z nich.

Chcesz pobierać filmy z YouTube’a na Windows 10? Jest do tego aplikacja komputerowa, a także metoda, której można użyć na urządzeniu z systemem iOS.

Pobierz filmy z YouTube’a na Maca

Pobierz ViDL na Maca, wyodrębnij spakowany plik i przenieś aplikację do folderu Aplikacje. Możesz wprowadzić adres URL filmu, który chcesz pobrać, lub możesz go wyszukać. Aplikacja może wyszukiwać filmy w YouTube, ale wyniki nie są najlepsze ani najbardziej trafne. Lepiej jest użyć adresu URL. Aplikacja może pobierać jeden film na raz lub, jeśli podasz jej adres URL listy odtwarzania, może pobrać wszystkie filmy z listy odtwarzania.

Na wszelki wypadek wybierz opcję „Konwertuj na mp4” i kliknij „Rozpocznij pobieranie”. Domyślnie wideo zostanie pobrane do folderu Pobrane, ale możesz zmienić miejsce, w którym aplikacja je zapisuje. Jeśli chcesz pobrać tylko dźwięk, wybierz opcję „Tylko dźwięk”.

ViDL dla komputerów Mac nie oferuje wyboru jakości, ale wideo, które pobiera, jest dobrej jakości. Domyślnie nie będzie najniższej jakości, w jakiej dostępne jest wideo. Ma rozszerzenie przeglądarki Safari, które można zainstalować i używać do pobierania filmów z przeglądarki. Jeśli nie używasz Safari, możesz pobrać bookmarklet, którego można używać w innych przeglądarkach.

Pobieranie zajmie więcej czasu, im większy będzie plik wideo.

Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji komputerowej i szukasz tylko bookmarkletu lub rozszerzenia Safari, możesz odwiedzić stronę aplikacji, do której linkowano wcześniej, i pobrać ją z sekcji Często zadawane pytania. Jeśli nie wiesz, jak używać bookmarkletu, wystarczy przeciągnąć i upuścić go na pasek zakładek i zwolnić. Przejdź do filmu w YouTube i kliknij bookmarklet.

ViDL na Maca to nie tylko YouTube. Może również pobierać filmy z innych witryn internetowych.