Jak pobierać filmy z YouTube’a

  • Pobieraj swoje ulubione filmy z YouTube za pomocą YouTube Premium, aby legalnie oglądać je offline.
  • Unikaj korzystania z aplikacji innych firm do pobierania filmów z YouTube ze względu na ryzyko złośliwego oprogramowania i problemy z prawami autorskimi.
  • Subskrypcja YouTube Premium oferuje takie funkcje, jak oglądanie bez reklam, odtwarzanie w tle i YouTube Music.

YouTube jest doskonałym źródłem informacji i rozrywki, ale podczas przesyłania strumieniowego wideo zużywa dużo danych. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli oglądasz filmy w rozdzielczości Full HD lub 4K, co oznacza, że ​​szybko wykorzystasz miesięczny przydział lub zaczniesz podnosić rachunek za telefon, oglądając filmy z YouTube poza połączeniem Wi-Fi.

Aby więc uniknąć nieoczekiwanych kosztów i zapewnić sobie rozrywkę, pobierz swoje ulubione filmy z YouTube’a na swój telefon, gdy masz nieograniczone połączenie internetowe.

Czego potrzebujesz, aby pobierać filmy z YouTube’a

Jeśli chcesz oglądać filmy z YouTube’a offline, musisz zarejestrować się w YouTube Premium. Ta subskrypcja zapewnia funkcje takie jak odtwarzanie w tle i oglądanie bez reklam oraz obejmuje YouTube Music, ale pozwala także pobierać filmy z YouTube na swoje urządzenia, dzięki czemu YouTube Premium jest warte swojej miesięcznej ceny.

Chociaż istnieją inne sposoby pobierania dowolnego wideo online, nie zalecamy korzystania z nich. Niektóre zawierają złośliwe oprogramowanie i nie jest łatwo zweryfikować legalne aplikacje od tych, które udają, że oferują „bezpłatną” usługę. Co więcej, aplikacje te często są sprzeczne z warunkami korzystania z YouTube i mogą wpędzić Cię w konflikt z prawem autorskim.

Aby zarejestrować się w YouTube Premium, otwórz aplikację YouTube na telefonie lub tablecie i wybierz zakładkę Ty w dolnym menu. Następnie przesuń palcem w górę i dotknij Pobierz YouTube Premium. Stamtąd możesz zapisać się na bezpłatny okres próbny, jeśli nadal go posiadasz, lub wybrać następujące plany: YouTube Premium Individual, YouTube Premium Family lub YouTube Premium Student. Ceny różnią się w zależności od regionu, ale w USA zaczynają się od 11,99 dolarów miesięcznie.

Należy jednak pamiętać, że YouTube Premium i funkcja pobierania są niedostępne we wszystkich lokalizacjach. Dlatego przed zatwierdzeniem subskrypcji wypróbuj najpierw bezpłatną wersję próbną i sprawdź, czy ta funkcja działa dla Ciebie.

Jak pobierać filmy z YouTube’a do oglądania w trybie offline

Gdy masz subskrypcję YouTube Premium, możesz łatwo pobrać film z YouTube na swoje urządzenie. Po prostu znajdź film, który Ci się podoba i odtwórz go w aplikacji YouTube. Pod nazwą kanału i przyciskiem subskrypcji kliknij Pobierz, a film zostanie zapisany na Twoim telefonie.

Jeśli film został już pobrany, przycisk zmieni się na Pobrany. Stuknij w nią ponownie i potwierdź komunikat Usuń z pobranych plików, aby usunąć pobrane pliki i zaoszczędzić miejsce na smartfonie.

Jednak funkcja pobierania działa tylko w przypadku długich filmów z YouTube. W chwili pisania tego tekstu w aplikacji YouTube nie znaleźliśmy funkcji pobierania filmów YouTube Shorts. Aby zachować dostęp do pobranych filmów, musisz także co 48 godzin podłączać telefon do Internetu.

Dzięki temu biblioteka wideo pozostaje aktualna w stosunku do wersji online. Jeśli jakiekolwiek informacje na temat pobranych filmów wideo ulegną zmianie, zostaną one zaktualizowane po ponownym podłączeniu do Internetu. Ponadto, jeśli twórca usunie pobrany już przez Ciebie film, nie będzie go już można oglądać.

Gdzie znaleźć pobrane filmy z YouTube

Oto, jak znaleźć filmy pobrane w aplikacji YouTube. Po uruchomieniu YouTube stuknij kartę Ty, a następnie opcję Pobrane. Stamtąd powinieneś zobaczyć wszystkie filmy pobrane z YouTube.

Jeśli jeszcze tej funkcji nie włączyłeś, YouTube będzie także oferować inteligentne pobieranie, które umożliwi aplikacji automatyczne pobieranie polecanych filmów, dzięki czemu będziesz mieć co oglądać nawet wtedy, gdy nie będziesz mieć połączenia z internetem.

Możesz także aktywować tę opcję i ustawić limit miejsca, dotykając karty Ty, a następnie Ustawienia > Tło i pliki do pobrania. Stuknij suwak Inteligentne pobieranie, aby aktywować tę funkcję, a następnie stuknij opcję Dostosuj Inteligentne pobieranie, aby dostosować pamięć używaną automatycznie lub ręcznie. Możesz także zmienić jakość inteligentnego pobierania wideo w menu Dostosuj inteligentne pobieranie. Jeśli jednak chcesz zmienić jakość wideo pobieranych ręcznie, możesz to zrobić, wybierając Ustawienia > Tło i pobieranie > Jakość pobierania.

Subskrypcja YouTube Premium może kosztować kilka dolarów miesięcznie, ale z pewnością wiąże się z wieloma korzyściami. Oprócz możliwości legalnego pobierania filmów z YouTube’a na smartfon, tablet, a nawet komputer, masz także możliwość odtwarzania w tle, co jest przydatne do słuchania podcastów, oraz YouTube Music, która dla zwykłego słuchacza jest dobrą alternatywą dla Spotify.