Jak pobrać bibliotekę muzyczną Groove w systemie Windows 10

Krótka próba wejścia Microsoftu na rynek muzyczny zakończyła się w październiku tego roku. Firma ogłosiła, że ​​zamyka swoją usługę Groove Music, ustępując miejsca Spotify. Ponieważ usługa jest zamykana, będziesz chciał utworzyć kopię zapasową swojej muzyki i będziesz chciał to zrobić teraz, ponieważ usługa jest oficjalnie zamykana 31 grudnia 2017 r. To 4 dni. Możesz pobrać swoją bibliotekę Groove Music z aplikacji Groove na pulpit systemu Windows 10. Oto jak.

Pobierz Groove Music

Po otwarciu aplikacji Groove Music ostrzeże Cię, że usługa się wyłącza i szuka muzyki do pobrania offline. Jeśli pominiesz lub przerwiesz pobieranie, będziesz musiał ręcznie pobrać pliki Groove Music.

Otwórz aplikację Groove w systemie Windows 10 i wybierz kartę „Moja muzyka” z kolumny po lewej stronie. Ta karta przedstawia całą kolekcję muzyki, w tym pliki muzyczne na koncie OneDrive i lokalne pliki muzyczne. W tym miejscu pojawi się również muzyka kupiona w Groove Music. Otwórz menu rozwijane Filtr i wybierz opcję „Kupione”.

Wszystkie pozycje, które zobaczysz, to utwory zakupione w Groove Music. Kliknij utwór prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wybierz” z menu kontekstowego. Zaznacz wszystkie pozostałe utwory, które chcesz pobrać, a następnie kliknij przycisk pobierania.

W zależności od tego, jak duża jest Twoja biblioteka oraz jak stabilny i szybki jest Twój internet, pobranie całej Twojej muzyki zajmie trochę czasu. Jeśli chcesz mieć do nich dostęp później z poziomu aplikacji Groove, prześlij ją do OneDrive.

Groove Music Pass

Jeśli kupiłeś roczną subskrypcję Google Music Pass ważną po 31 grudnia 2017 r., Kwalifikujesz się do pełnego zwrotu kosztów. Upewnij się, że w informacjach rozliczeniowych została podana ważna karta kredytowa, aby firma Microsoft mogła zwrócić Ci pieniądze. W przypadku, gdy nie będzie w stanie dokonać zwrotu środków na kartę kredytową, otrzymasz bon upominkowy do Microsoft Store o wartości 120% podlegającej zwrotowi kwoty Groove Music Pass.

Jeśli chcesz to możesz anuluj Groove Music Pass i otrzymaj natychmiastowy zwrot pieniędzy. Jeśli uważasz, że możesz napotkać problemy z kartą kredytową, gdy Microsoft próbuje dokonać zwrotu pieniędzy, najlepiej anulować usługę i proaktywnie obsłużyć cały proces zwrotu. Jeśli masz niewykorzystaną przepustkę, nie można jej już zwrócić gotówką. Firma Microsoft zaoferuje jednak bon upominkowy do sklepu Microsoft Store o wartości 120% wartości biletu. Możesz sprawdzić szczegóły ujawnione przez firmę Microsoft dotyczące zamknięcia usługi tutaj.

x