Jak pobrać dane z Instagrama

Kiedy wykryto wyciek danych z Facebooka Cambridge Analytica, ludzie szybko usunęli Facebooka. Inni chcieli sprawdzić, jakie dane ma na ich temat Facebook, co z kolei doprowadziło do odkrycia, że ​​Facebook prowadzi dość długą, niepokojącą historię wszystkiego, co publikujesz. To spowodowało wiele złej prasy. Facebook kupił Instagram kilka lat temu i możliwe, że użytkownicy zaczną się zastanawiać, jakie dane na ich temat przechowuje. Facebook być może podejmuje działania zapobiegawcze w stosunku do Instagrama; od kilku dni możesz teraz pobrać swoje dane z Instagrama.

Istnieje wiele aplikacji innych firm, które pobierasz swoje i innych użytkowników zdjęcia i filmy z Instagrama. Instagram ma opcję, która, jeśli jest włączona, pozwala zapisać kopię wszystkich publikowanych zdjęć, filtrów i wszystkich. Ta opcja umożliwia pobranie wszystkich danych za jednym razem, bezpośrednio z Instagrama.

Pobierz swoje dane z Instagrama

Możesz pobrać dane z Instagrama tylko z interfejsu internetowego Instagrama. Aplikacje mobilne nie mają tej opcji. Odwiedź Instagram i zaloguj się na swoje konto lub konto na Facebooku. Przejdź do swojego profilu i kliknij przycisk koła zębatego.

W otwartym menu kliknij Prywatność i bezpieczeństwo.

Przewiń w dół do sekcji Pobieranie danych i kliknij Poproś o pobranie. Będziesz musiał wprowadzić hasło do swojego konta na Instagramie, aby zainicjować żądanie pobrania danych. Realizacja żądania może zająć do dwóch dni, ale w większości przypadków, zwłaszcza jeśli nie masz wielu zdjęć, przygotowanie danych zajmuje tylko kilka godzin.

Instagram wyśle ​​do Ciebie e-mailem łącze, z którego możesz pobrać swoje dane. Instagram nie gromadzi wielu danych i nie jest tym samym identyfikatorem internetowym, którym jest Facebook, więc Twoje dane będą obejmować tylko zdjęcia i filmy. Zdjęcia i filmy zostaną poddane edycji, tj. Wszystkie zastosowane filtry zostaną dodane do zdjęć i filmów. Jeśli przyciąłeś wideo, otrzymasz przyciętą wersję. Jeśli pobierasz dane, aby uzyskać oryginalne zdjęcie lub filmy użyte w poście, nie będzie to bezużyteczne.

Żeby było jasne, Instagram nie był w nic zamieszany. Facebook nie przyznał się ani nie został przyłapany na zbieraniu danych z Instagrama. Facebook może być właścicielem Instagrama, ale wydaje się, że działa niezależnie od niego. Mimo całej reakcji, jaką otrzymał Facebook, nikt nie chciał usunąć swojego konta na Instagramie. Instagram nie daje powodów do niepokoju; nie pomaga w zarządzaniu kontaktami i nie pozwala na wykonywanie połączeń audio lub wideo. Pozwala wysyłać wiadomości i zawiera informacje o Twojej lokalizacji, ale to wszystko.