Jak sprawdzić, czy Twój telefon z Androidem ma certyfikat Google

Udostępnij teraz w social media:

System operacyjny Android został opracowany przez Google, a spora część funkcji i usług działających w systemie Android jest obsługiwana przez aplikacje Google. Sklep Google Play to miejsce, z którego większość użytkowników Androida pobiera aplikacje i ma swój własny zestaw problemów z fałszywymi i podrobionymi aplikacjami. Android od lat zmaga się z opinią podatnego na spam i problemy z bezpieczeństwem. Aby temu zaradzić, Google określił pewne wymagania, które muszą spełniać urządzenia, aby można było uruchomić Androida. Jeśli urządzenie nie spełnia tych wymagań, działający na nim Android ma ograniczenia. Jeśli szukasz nowego urządzenia z Androidem, możesz chcieć sprawdzić, czy Twój telefon z Androidem ma certyfikat Google, czy nie.

Telefon z Androidem z certyfikatem Google

Niezwykle łatwo jest sprawdzić, czy Twój telefon z Androidem ma certyfikat Google. Firma Google opublikowała wyczerpującą listę certyfikowanych urządzeń, na które możesz Pobierz to. Plik można pobrać zarówno w formacie PDF, jak i CSV. Google udostępnia instrukcje dotyczące korzystania z pliku.

Urządzenia są wymienione jako pierwsze według nazwy producenta, a producenci są wymienione w porządku alfabetycznym. Każde urządzenie jest wymienione pod nazwą jego producenta. Jeśli nie masz pewności, jaka jest nazwa Twojego urządzenia, możesz użyć funkcji wyszukiwania w przeglądarce, Arkuszach Google lub preferowanej przeglądarce plików PDF, aby wyszukać nazwę producenta.

Jeśli wiesz, jak nazywa się Twoje urządzenie, możesz je wyszukać zamiast nazwy producenta. Jeśli urządzenie znajduje się na liście, masz telefon z systemem Android z certyfikatem Google.

  Jak wyłączyć tło pulpitu w systemie Windows 10

Urządzenia niecertyfikowane

Jakiś czas temu opublikowaliśmy post dotyczący naprawiania błędu „Urządzenie nie jest certyfikowane przez Google” na urządzeniu z Androidem. Ten błąd to tylko jeden z przykładów ograniczeń związanych z posiadaniem i używaniem niecertyfikowanego urządzenia z Androidem. Możesz napotkać inne problemy, szczególnie w przypadku innych usług Google.

Niecertyfikowane urządzenie nie ucierpi pod względem sprzętu. Jeśli na urządzeniu działa sprzęt, do którego się podaje, powinno działać dobrze. Problemy pojawiają się tylko w przypadku korzystania z usług obsługiwanych przez Google, takich jak Sklep Google Play lub Asystent Google. Jeśli planujesz korzystać z usług takich jak Google Pay, powinieneś zaopatrzyć się w urządzenie z certyfikatem Google. Certyfikowane urządzenie to najlepsza droga. Będzie bezpieczniejszy, a na dłuższą metę będziesz w stanie uniknąć nieprzewidzianych problemów, które mogą wystąpić podczas korzystania z usługi wymagającej certyfikowanego urządzenia.

  Jak tworzyć szablony w Dokumentach Google

x