Jak pogrupować wiele okien aplikacji jako zakładki w systemie Windows 11?

Chociaż możesz włączyć karty w Eksploratorze plików w systemie Windows 11, co zrobić, jeśli chcesz otwierać wszystkie aplikacje jako karty w jednym oknie, niezależnie od natywnej obsługi? Cóż, aplikacja o nazwie United Sets umożliwia grupowanie wielu okien jako kart w systemie Windows 11. Zasadniczo możesz włączyć karty dla wszystkich aplikacji w systemie Windows 11 i działa pięknie. Ten program o otwartym kodzie źródłowym wykorzystuje niewydaną funkcję zestawów, która została po raz pierwszy zauważona w kompilacji Windows 10 Insider wcześniej w 2017 roku. Jeśli więc jesteś kimś, kto chce pogrupować odpowiednie aplikacje w jednym oknie jako karty na komputerze z systemem Windows 11, to przewodnik jest dla Ciebie.

Grupuj wiele aplikacji jako zakładki w systemie Windows 11 (2022)

W tym artykule zamieściliśmy instrukcje dotyczące grupowania wielu otwartych okien jako kart w systemie Windows 11. Poza tym wspomnieliśmy również o naszych przemyśleniach na temat oprogramowania United Sets i tego, jak można je ulepszyć. To powiedziawszy, zanurkujmy.

Włącz karty dla wielu okien w Windows 11

1. Najpierw zainstaluj United Sets ze sklepu Microsoft Store (Bezpłatny). Możesz go również pobrać z GitHub połączyć tutaj.

2. Gdy go otworzysz, program może powiedzieć, że nie masz wymaganej platformy .NET. Kliknij „Pobierz”, co przeniesie Cię na oficjalną stronę internetową, a następnie automatycznie pobierze plik. Teraz zainstaluj platformę .NET na swoim komputerze z systemem Windows 11.

3. Po instalacji otwórz United Sets i przejdź przez konfigurację onboardingu.

4. Wreszcie zestawy United będą gotowe do użycia. Teraz kliknij ikonę „+” w lewym górnym rogu, aby zacząć z niej korzystać.

5. Aby zgrupować okno jako kartę, wybierz okno, aby było aktywne, a następnie naciśnij „Tab”. Automatycznie okno przeniesie się do zakładki United Sets. Jak widać tutaj, pogrupowałem Notatnik jako zakładkę w aplikacji.

6. Mogę wykonać te same kroki, aby dodać nowy program do United Sets. Jak widać, mam teraz dostęp do wielu programów w tym samym oknie bez konieczności przełączania się między wieloma oknami. Powinno to zwiększyć wydajność wielu użytkowników o wiele zgięć.

7. Aby usunąć okno z grupy zakładek, po prostu przeciągnij zakładkę poza United Sets, a stanie się ono znowu zwykłym oknem. W rzeczywistości możesz również przeciągnąć karty w lewo lub w prawo, aby zmienić ich kolejność w dogodnym dla siebie czasie.

8. Korzystałem nawet z aplikacji United Sets z nowym Eksploratorem plików z zakładkami i działała dobrze. Mogłem otworzyć wiele kart w Eksploratorze plików, który znajdował się pod United Sets jako pojedyncza karta. Całkiem fajnie, prawda?

United Sets dla Windows 11: Pierwsze wrażenia

Ponieważ United Sets jest obecnie w fazie beta, jest kilka błędów, które są w oczekiwanych liniach. Ale kiedy program działa zgodnie z przeznaczeniem, jest po prostu zachwycający. Możliwość grupowania wielu okien i programów w jednym oknie jako zakładki to zmiana gry.

Nie musisz już żonglować wieloma oknami i możesz dodać je do United Sets, aby używać ich obok siebie, razem z innymi programami. Ale jeszcze bardziej bym się cieszył, gdybyś mógł przeciągnąć okna do United Sets, aby dodać program jako zakładkę. Obecne podejście polegające na naciśnięciu klawisza Tab wydaje się nieco nieintuicyjne.

Poza tym program kilka razy się zawieszał, ale działał dobrze z popularnymi aplikacjami, takimi jak Notatnik, Eksplorator plików, Microsoft Store, Wiersz polecenia i nie tylko. Pamiętaj, że aplikacje platformy UWP mogą napotkać problemy z United Sets. Poza tym niektóre ikony mogą nie pojawiać się na karcie, co nie jest aż tak wielkim problemem. Ogólnie rzecz biorąc, United Sets to obiecująca nowa aplikacja zwiększająca wielozadaniowość i produktywność, ale wymaga wielu poprawek i dopracowania, zanim stanie się niezawodnym narzędziem do codziennego użytku.

Użyj wszystkich programów jako kart w systemie Windows 11

W ten sposób możesz włączyć funkcję zakładki dla wszystkich programów w systemie Windows 11. Jak wspomnieliśmy powyżej, aplikacja działa w większości, ale wymaga poprawek błędów, aby zapewnić płynniejsze działanie bez żadnych usterek. W każdym razie jest inne nowe narzędzie Windows 11, które pojawiło się niedawno znikąd. Tak, to Menedżer PC firmy Microsoft. Jeśli chcesz zainstalować program Microsoft PC Manager w systemie Windows 11/10, zapoznaj się z naszym połączonym samouczkiem. Aby szybko wyodrębnić tekst z obrazów w systemie Windows 11/10, podobnie jak Google Lens i Apple Live Text, mamy również przewodnik po tym. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x