12/05/2021

Jak przeglądać Reddit z pulpitu Linux za pomocą Giara

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli lubisz Reddit, ale wolisz przeglądać z poziomu aplikacji, Giara może być dla Ciebie. Jest to aplikacja dla systemu Linux, która umożliwia użytkownikom korzystanie z treści Reddit z pulpitu. W tym przewodniku pokażemy, jak go zainstalować i używać w swoim systemie.

Uwaga: Musisz mieć konto Reddit, aby korzystać z aplikacji Giara w systemie Linux. Aby utworzyć nowe konto Reddit, przejdź do Reddit i kliknij nowy przycisk „zarejestruj się”.

Instalowanie Giary w systemie Linux

Aplikacja Giara jest dostępna dla wszystkich użytkowników systemu Linux za pośrednictwem sklepu z aplikacjami Flathub jako Flatpak. Ponadto użytkownicy mogą zainstalować aplikację Giara za pośrednictwem repozytorium użytkowników Arch Linux i ręcznie skompilować kod źródłowy.

Aby rozpocząć instalację Giary na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala na pulpicie systemu Linux. Możesz otworzyć okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub otwórz menu aplikacji i wyszukaj „Terminal”, aby go uruchomić.

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do pracy, można rozpocząć instalację Giary. Korzystając z poniższych instrukcji instalacji, uruchom aplikację Giara.

Sprawdź -   Jak dodać pliki do istniejącego pliku ZIP w systemie Windows 10

Flatpak

Podstawową metodą dystrybucji Giary w systemie Linux jest sklep z aplikacjami Flathub. Jeśli chcesz zainstalować program za pośrednictwem sklepu z aplikacjami Flathub, musisz zainstalować środowisko wykonawcze Flatpak na swoim komputerze.

Konfiguracja środowiska wykonawczego Flatpak w systemie Linux jest stosunkowo łatwa. Aby to zrobić, zainstaluj pakiet „flatpak” za pomocą swojego menedżera pakietów. Jeśli masz problemy z konfiguracją środowiska wykonawczego, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na ten temat.

Po skonfigurowaniu środowiska wykonawczego w systemie nadszedł czas, aby włączyć sklep z aplikacjami Flathub. Korzystając z polecenia zdalnego dodawania flatpak, dodaj Flathub do źródeł aplikacji Flatpak.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Po dodaniu sklepu z aplikacjami Flathub do komputera można rozpocząć instalację Giary. Korzystając z poniższego polecenia instalacji flatpak, skonfiguruj program.

flatpak install flatpak install flathub org.gabmus.giara

Arch Linux

Giara jest dostępna dla użytkowników Arch Linux, a także użytkowników Manjaro za pośrednictwem repozytorium użytkowników Arch Linux. To repozytorium to zasób społeczności, którego użytkownicy mogą używać do przesyłania aplikacji do zainstalowania przez innych.

Sprawdź -   Jak wyczyścić folder tymczasowy Linux, gdy się zapełni

Aby uzyskać dostęp do aplikacji Giara z AUR, musisz najpierw zainstalować pomocnika Trizen AUR. Ten program automatyzuje instalację aplikacji AUR. Korzystając z poniższych poleceń, skonfiguruj aplikację Trizen.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

Po skonfigurowaniu aplikacji Trizen instalację Giary można przeprowadzić za pomocą polecenia trizen -S poniżej.

trizen -S giara

Kod źródłowy

Jeśli chcesz zainstalować aplikację Giara na swoim komputerze, budując ją z kodu źródłowego, możesz. Aby zdobyć kod, udaj się do urzędnika Strona Giary Gitlab i postępuj zgodnie z instrukcjami kompilacji.

Jak korzystać z Giary w systemie Linux

Aby korzystać z Giary w systemie Linux, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Otwórz aplikację Giara na komputerze z systemem Linux, wyszukując ją w menu aplikacji. Po otwarciu pojawi się niebieski przycisk logowania. Wybierz ten przycisk, aby zalogować się na swoje konto Reddit.

Krok 2: Po wybraniu przycisku logowania w domyślnej przeglądarce otworzy się okno Reddit „Połącz”. Stąd przeczytaj wyłączenie odpowiedzialności Reddit. Następnie przejdź na dół strony i kliknij przycisk, aby autoryzować Giara do interakcji z Twoim kontem Reddit.

Sprawdź -   Jak zintegrować Thunderbirda z Torem w systemie Linux

Krok 3: Gdy połączysz swoje konto Reddit z aplikacją Giara, załaduje ona Twój kanał wiadomości Reddit. Domyślnie wyświetla posty ze wszystkich Twoich subskrypcji w sekcji „Najlepsze”.

Aby wybrać inny typ wyświetlania dla Giary w swojej aplikacji, kliknij przycisk rozwijany obok ikony rakiety. Po wybraniu tego przycisku pojawi się menu. W tym menu dostępnych jest kilka opcji paszy. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

Krok 4: Po wybraniu kanału kliknij przycisk Odśwież. Ten przycisk załaduje nowe elementy w Twoim kanale Reddit.

Mianowanie

Giara nie tylko pozwala użytkownikom przeglądać ich kanał Reddit na pulpicie systemu Linux. Dzięki aplikacji można również publikować na dowolnym subreddicie. Aby utworzyć post, znajdź ikonę znaku plus i kliknij ją myszą.

Po wybraniu znaku plus pojawi się wyskakujące okienko. W tym oknie zobaczysz „tekst”, „link” i „Media”. Wybierz typ posta, który chcesz napisać za pomocą myszy. Następnie wybierz swój Subreddit w interfejsie użytkownika i napisz swój post.

Kiedy skończysz pisać swój post, wybierz przycisk „Wyślij”, aby wysłać go do Reddit przez Giara.

x