Jak przestać udostępniać potwierdzenia przeczytania SMS-ów na iPhonie

Potwierdzenia przeczytania nie muszą oznaczać, że czujesz się zobowiązany do udzielenia odpowiedzi.

Jeśli nie chcesz, aby ktoś wiedział, czy i kiedy widziałeś jego wiadomość, musisz wyłączyć potwierdzenia przeczytania. Na szczęście Apple ułatwia wyłączanie potwierdzeń odczytu w iMessage. Pokażemy Ci dokładnie, co musisz zrobić na swoim iPhonie.

Wyłącz potwierdzenia odczytu iMessage dla wszystkich na swoim iPhonie

W większości przypadków możesz całkowicie wyłączyć potwierdzenia przeczytania iMessage, aby nikt nie mógł zobaczyć, czy przeczytałeś ich SMS-y.

Aby wyłączyć potwierdzenia przeczytania na iPhonie lub iPadzie, wybierz Ustawienia > Wiadomości i przewiń w dół do opcji Wysyłaj potwierdzenia przeczytania. Wyłącz przełącznik, aby upewnić się, że potwierdzenia odczytu są wyłączone.

Aplikacja Wiadomości firmy Apple umożliwia także wyłączenie potwierdzeń przeczytania określonych rozmów. Jeśli więc ktoś szczególnie przeszkadza Ci w tym, że nie odpowiadasz wystarczająco szybko na SMS-y, możesz wyłączyć przy tej osobie potwierdzenia przeczytania wątku iMessage.

Uruchom aplikację Wiadomości i rozpocznij rozmowę z osobą, której nie chcesz udostępniać potwierdzeń przeczytania. Jeśli nie masz istniejącej rozmowy, musisz ją utworzyć, aby uzyskać dostęp do tej funkcji. Następnie dotknij zdjęcia profilowego u góry ekranu i wyłącz opcję Wysyłaj potwierdzenia przeczytania.

Pamiętaj, że istnieją inne sposoby czytania SMS-ów iMessage bez powiadamiania nadawcy, poza wyłączeniem potwierdzeń przeczytania. Na przykład możesz przejść do trybu offline przed przeglądaniem wiadomości lub przeczytać je w podglądzie powiadomień na ekranie blokady lub w Centrum powiadomień Twojego iPhone’a.

Zachowaj swoją prywatność podczas korzystania z iMessage

Chociaż potwierdzenia odczytu są przydatne na swój sposób, kosztem prywatności. Na szczęście aplikacja Wiadomości firmy Apple ułatwia wyłączenie potwierdzeń odczytu dla wszystkich lub wybranych osób, niezależnie od używanego urządzenia. Od teraz nie musisz się martwić, że odpowiesz na wiadomości zaraz po ich przeczytaniu.

x