Jak przeszukiwać plik archiwum bez wyodrębniania go w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Pliki archiwum są łatwe do wyodrębnienia i istnieje wiele bezpłatnych aplikacji dla systemu Windows 10, z których możesz korzystać. Wyodrębnienie archiwum nie jest trudne, chociaż może zająć trochę czasu, jeśli jest to bardzo duże archiwum. Jeśli wolisz zajrzeć do archiwum przed jego rozpakowaniem, może poszukać w nim konkretnego pliku, możesz użyć 7-Zip do tego zadania. Wszystko, czego potrzebujesz, to polecenie wiersza polecenia.

Zainstaluj 7-Zip i dodaj do ścieżki

Jeśli jeszcze nie używasz 7-Zip, Zainstaluj to. Aby ułatwić korzystanie z niego, należy dodać go do zmiennej Path. Otwórz Eksplorator plików i wprowadź następujące informacje na pasku adresu. Przejdź do Zaawansowane ustawienia systemu i kliknij „Zmienne środowiskowe” na karcie „Zaawansowane”.

Control PanelSystem and SecuritySystem

Wybierz opcję „Ścieżka” w obszarze Zmienne użytkownika i kliknij przycisk Edytuj. W nowym oknie kliknij przycisk Nowy i wybierz folder, w którym jest zainstalowany 7-Zip. Kliknij OK.

  Windows 10 umożliwia teraz odpowiadanie na powiadomienia systemu Android

Przeszukaj archiwum

Będzie to działać dla wszystkich typów archiwów, które obsługuje 7-Zip i obsługuje większość z nich. Otwórz folder zawierający plik archiwum, który chcesz przeszukać w Eksploratorze plików. Kliknij wewnątrz paska lokalizacji i wpisz „cmd”. Naciśnij Enter, a otworzy się okno wiersza polecenia. Użyj następującego polecenia, aby przeszukać archiwum.

Komenda

7z l name-of-archive name-of-file -r

Przykład

7z l ffmpeg-20200218-ebee808-win64-static.zip ffmpeg.exe -r

Polecenie zwróci liczbę znalezionych plików o podanej nazwie i lokalizację pliku w archiwum. Zwróci również trochę informacji o archiwum, np. Jego rozmiar i typ.

Jeśli nie masz pewności, jaka jest nazwa pliku, ale znasz część nazwy, możesz zmodyfikować polecenie i użyć symbolu wieloznacznego, aby go wyszukać. Na przykład możesz użyć następującego polecenia, aby wyszukać wszystkie pliki, które zaczynają się od „ff” i mają dowolne rozszerzenie.

7z l ffmpeg-20200218-ebee808-win64-static.zip ff*.* -r

Jeśli szukasz sposobu na przeszukanie pliku, np. W archiwum znajduje się plik notatnika i chcesz go wyszukać bez wypakowywania archiwum, nie będziesz w stanie tego zrobić. Jedyną opcją jest wyodrębnienie go. Nawet wtedy potrzebujesz aplikacji, która może przeszukiwać plik bez otwierania go. Jeśli podejrzewasz, że plik jest złośliwy, możesz spróbować przeskanować go za pomocą VirusTotal.

  5 najlepszych programów do wyszukiwania klawiszy utworów (Windows 10)

Dla bezpieczeństwa upewnij się, że pobrane archiwum pochodzi z wiarygodnego źródła, tj. Zaufanej witryny internetowej, programisty lub znajomego.

x