Istnieje wiele plików, które są prostym tekstem; skrypty wsadowe, skrypty AHK, skrypty PowerShell, pliki dziennika, pliki napisów i inne. Wspaniałą rzeczą w tych plikach jest to, że ponieważ są one tekstem, system Windows 10 będzie mógł wyświetlić podgląd niektórych z nich. Jeśli jest to plik TXT, na pewno otrzymasz podgląd. Jeśli chcesz przeszukiwać wiele plików tekstowych jednocześnie, potrzebujesz aplikacji. Windows 10 nie może tego zrobić od razu po wyjęciu z pudełka. Potrzebujesz bezpłatnej aplikacji o nazwie grepWin.

Wyszukaj wiele plików tekstowych

Pobierz grepWin. Jest przenośna wersja aplikacji i wersja do zainstalowania, więc wybierz. Uruchom aplikację. Interfejs wygląda bardzo podobnie, ale jest naprawdę łatwy w użyciu. Możesz także użyć aplikacji do zastąpienia znalezionego tekstu w wielu plikach. Kliknij przycisk Przeglądaj pod polem „Wyszukaj w” i wybierz folder, w którym chcesz przeszukiwać pliki tekstowe (zakładając, że wszystkie pliki tekstowe znajdują się w tym samym folderze, jeśli nie, przenieś je do jednego, aby ułatwić ich wyszukiwanie).

Sprawdź -   Jak ukryć skróty witryny na stronie nowej karty Chrome

Następnie w sekcji „Szukaj” wybierz „Wyszukiwanie tekstowe” i wpisz, co chcesz wyszukać, w polu „Wyszukaj”. Jeśli chcesz, w wyszukiwaniu rozróżniana jest wielkość liter. Po zakończeniu kliknij przycisk „Szukaj”.

Aplikacja wyświetli listę wszystkich plików, w których znaleziono wyszukiwane hasło. Jeśli klikniesz plik dwukrotnie, otworzy się, ale jeśli plik jest skryptem, po prostu uruchomi skrypt.

Możesz przeszukiwać tylko jeden folder na raz, ale nadal jest to naprawdę świetna aplikacja. Wyniki wyszukiwania pokażą wiersz, w którym znalazł wyszukiwane hasło, a także numer wiersza, więc jeśli otworzysz go w edytorze tekstów, takim jak Notepad ++, będziesz w stanie dość łatwo go znaleźć. Możesz filtrować pliki wyszukiwane przez aplikację; istnieją opcje ograniczania plików według rozmiaru i daty. Domyślnie grepWin nie przeszukuje podfolderów ani żadnych plików tekstowych ani plików tekstowych, ale możesz również uwzględnić podfoldery w sekcji „Wyszukiwanie limitów”.

Sprawdź -   Jak trwale odkryć folder User Library na macOS

grepWin jest open source i jest lepszy niż niektóre płatne aplikacje, które wykonują tę samą pracę. Interfejs nie jest tak skomplikowany, gdy go przejdziesz, a funkcja zamiany to dodatkowy bonus. Jeśli masz wiele skryptów, w których musisz zamienić ścieżkę pliku lub poprawić polecenie, to narzędzie jest warte wypróbowania.