Jak przypinać / odpinać kanały listowe z aplikacji Twittera

Aplikacje Twittera na iOS i Androida zmieniły wygląd. Nowy projekt przyniósł jedną z najstarszych i bardziej przydatnych funkcji z przodu; listy. Listy pozwalają grupować różnych użytkowników, niezależnie od tego, czy ich obserwujesz, czy nie. Kiedy odwiedzasz listę, dostajesz rodzaj osi czasu, która zawiera tweety od użytkowników znajdujących się na liście. Inne konta, które obserwujesz, nie pojawiają się, gdy czytasz tweety z listy. W nowym projekcie Twitter umożliwia przypinanie / odpinanie kanałów listy do głównej osi czasu na Twitterze. Oto jak to działa.

Przypnij / odpnij listy na Twitterze

Otwórz aplikację Twitter na telefonie iPhone lub telefonie z Androidem. Możliwe, że masz już kilka list przypiętych do swojego kanału domowego. Gdy Twitter dodał tę funkcję, aktywnie przypinał listy, z którymi często wchodzisz w interakcje. Aby przypiąć lub odpiąć listę, dotknij zdjęcia profilowego, aby otworzyć szufladę nawigacji. W szufladzie nawigacji wybierz Listy.

Na ekranie Listy zobaczysz wszystkie przypięte listy, a poniżej pełną listę wszystkich twoich list. Obok każdej listy pojawi się przycisk przypinania. Stuknij, aby przypiąć / odpiąć listę.

Funkcja przypiętych list nie jest zła, ale jeśli przypiszesz o jeden zbyt wiele list do swojego domowego kanału, może się zaśmiecać i pokonać cel, jakim jest łatwe znalezienie listy i przeczytanie jej. Mimo to, nawet przy zaśmieconym kanale domowym, jest to zdecydowanie najłatwiejszy sposób przewijania listy.

Funkcja list przypiętych nie została dodana do interfejsu internetowego Twittera, ale tak naprawdę nie trzeba jej tam dodawać. Interfejs internetowy oferuje znacznie większą elastyczność i jest łatwiejszy w nawigacji w porównaniu do aplikacji mobilnej. Użytkownicy mogą łatwo przejść do karty list i wybrać listę, z której można przeglądać tweety.

Ta funkcja ma pewne pole do ulepszeń, ponieważ nie można na pierwszy rzut oka stwierdzić, która lista jest z kanału domowego. Gdy wybierzesz listę z kanału domowego, jej nazwa pojawi się na górze, ale będziesz musiał pamiętać, który kanał jest przypięty do jakiej pozycji, jeśli chcesz przeskoczyć prosto do niego zamiast przeglądać je wszystkie, dopóki nie przejdziesz znajdź właściwy. Może nie być sposobu, aby nazwa listy była bardziej widoczna, ponieważ u góry jest ograniczona przestrzeń.

x